جلسه تخصصی دفتر تألیف فنی و حرفه ای با حضور دکتر مرتضایی

جلسه تخصصی دفتر فنی و حرفه ای و کاردانش با حضور معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان، سرپرست دفتر فنی و حرفه ای و کاردانش، معاونین و کارشناسان این دفتر، روز دوشنبه 23 تیرماه به منظور بررسی گزارش عملکرد تیرماه، تبیین برنامه های مردادماه و توسعه و تعمیق همدلی و هم افزایی در سالن جلسات طبقه هشتم سازمان برگزار شد.

​به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، در این جلسه آقای دکتر اسداله مرتضایی معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان اظهارداشت:افراد در مواجهه و معاشرت با همکاران  تمایل دارند که آنها را فردی لایق بدانند و در بین صفات نیک صفت لیاقت را به آنها نسبت دهند و لایق ندانستن تاثیرگذار است. شرط چنین صفتی جویا شدن و تلاش برای داشتن ویژگی های آن صفت است.یکی از ان ویژگیها این است که ما در مقام عمل نشان دهیم که چقدر شایستگی صفت لیاقت را داریم. افراد انگونه رفتار میکنند که فکر می کنند و لزوماً ان طور رفتار نمیکنند که می گویند اگر بتوانیم بین فکر و گفتار نسبت دقیق برقرارکنیم به گونه ای که همانطور که فکر میکنیم رفتار کنیم، بگوئیم و عمل کنیم اتفاقات بزرگی خواهد افتاد.

ایشان بیان نمود که اجرای کار همیشه دشوارترین مرحله کار است. انسانهای لایق تعالی طلب و تعالی جو هستند وهمه توانایی های خود را بکار میگیرند و تا اخر راه از همه فرصتها بهره میگیرند وبرای انجام هر کاری همه ظرفیتها را بکار میگیرند.لازمه رسیدن به مقصد صبوری وپایداری و تلاش برای رسیدن به آخر خط است.در همه امور باید اینگونه رفتار کنیم وگرنه سختی های کار ممکن است ما را نا امید و مایوس کند. افراد با لیاقت منضبط هستند وکار درست را در زمان معین وبه دلایل موجه انجام میدهند. بسیاری از ما درانجام کار زمین خورده ی زمان هستیم. ماباید ویژگی های لایق بودن را درخودمان جستجو کنیم واین ویژگی ها را تقویت و درنیل به آنها همت گماریم و در صدرهمه اینها توکل به خداوند داشته باشیم. از خداوند میخواهم که به همه ما رزق کریم عنایت فرمایند.

 مهندس بهمنی سرپرست دفتر فنی و حرفه ای وکاردانش نیز ضمن تشکر از زحمات همه همکاران مواردی را در ارتباط با  بازآرایی پستهای دفتر متناسب با اهداف سازمانی، مباحثه و مفاهمه در خصوص برنامه های آتی دفتر، نحوه مشارکت و همکاری دفتر در خصوص درس کار وفناوری، تقویت فضای ساختاری دفتر با نگاه تحولی مواردی را مطرح نمود.

سپس آقای مهندس عبداله زاده معاون دفتر موارد لازم در خصوص  تکمیل بسته های آموزشی، هدایت و پیگیری تولید فیلمهای آموزشی هنرجوو هنرآموز، دوره های ضمن خدمت، کارگاهها و نشست ها، طراحی دوره، پایش و بارگذاری خروجی ها و مستندات، آماده شدن پیش نویس قرارداد 22 عنوان کتاب جدیدالتالیف در بخش کاردانش توضیحات مربوطه را ارائه کرد.

درادامه همکاران حاضر در جلسه نظرات، پیشنهادت و انتقادات خود را بیان کردند.
درپایان جلسه آقای مرتضایی  به پاسخگویی و جمع بندی در خصوص مباحث مطرح شده توسط کارشناسان پرداختند و از استمرار جلسات با دفتر فنی و حرفه ای استقبال نمود.

ایشان برملزم بودن به رعایت قوانین در بحث اصلاح ساختارو مراقبت در اصلاح ساختار سازمان اشاره کرد.

همچنین اهتمام به آموزش و برگزاری دوره های آموزشی که به شکل باز آموزی، نوآموزی و مدیریتی برگزار می شوند را نوعی سرمایه گذاری سازمانی دانست و در انتها درخصوص  نحوه پرداخت مطالبات همکاران و مرخصی ها، همچنین بر گفتگو و انتقال پیشنهادات و انتقادات تاکید نمود. 
در انتهای این جلسه از تلاش ها و کمک های سرکار خانم دیده ور در زمینه تولید فیلم های آموزشی نیز تقدیر و تشکر به عمل آمد.

منبع:دفتر تالیف کتاب های فنی و حرفه ای و کاردانش

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA