برگزاری نشست کارگروه برنامه‌ریزی و نظارت بر فروش و توزیع کتاب‌های درسی

 نشست ویدئویی کارگروه برنامه‌ریزی و نظارت بر فروش و توزیع کتاب‌های درسی سال تحصیلی 1400-1399 با حضور مدیران کل آموزش و پرورش استان‌ها و مناطق سراسر کشور برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، این نشست ویدئویی به ریاست آقای دکترحسن ملکی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و با حضور مدیران کل استان‌ها و رؤسای اداره آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور روز سه‌شنبه مورخ  1399/4/31، از ساعت 8 الی  9 صبح برگزار شد.

آقای دکتر حسن ملکی در آغاز این نشست ویدئویی ضمن تأکید بر تشکیل جلسات کارگروه برنامه‌ریزی و سفارش کتاب‌های درسی استان و مناطق به‌منظور برنامه‌ریزی دقیق و اتخاذ تدابیر لازم جهت نظارت بر سفارش و توزیع کتاب های درسی در استان و مناطق بیان کرد: ضروری است مدیران کل محترم و رؤسای مناطق نسبت به تشکیل این کارگروه اهتمام زیادی داشته و نتایج و مصوبات این کارگروه‌ها را به سازمان ارسال نمایند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به اهمیت ثبت نام دانش‌آموزان در سامانه سناد مدارس برای سال تحصیلی 1400-1399 اشاره و تصریح کرد: پایه و مبنای اطلاعات مورد نیاز برای ثبت سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، اطلاعات درج شده در سناد مدارس است. بنابراین باید مدیران مناطق و مدارس تدابیر لازم و اهتمام ویژه را در جهت ثبت نام دانش‌آموزان در سناد مدارس داشته و اتمام آن را تا 20 مرداد ماه اتخاذ نمایند.

وی ادامه داد: باید مدیران مدارس طوری برنامه‌ریزی نمایند تا ثبت سفارش کتاب‌های درسی در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی سال تحصیلی 1400-1399 حداکثر تا 20 مرداد ماه به اتمام برسد.

دکتر ملکی به نقش کارگروه برنامه‌ریزی و نظارت بر فروش و توزیع مواد آموزشی استان و مناطق اشاره کرد و گفت: کارگروه برنامه‌ریزی و نظارت بر فروش و توزیع کتاب‌های درسی با استفاده از ظرفیت‌های استان و منطقه، باید تدابیر مقتضی در اتمام ثبت سفارش بسته‌های اصلی، کتاب‌های انتخابی، کتاب‌های ضمیمه (اهل سنت و اقلیت‌ها) و تکمیلی استعدادهای درخشان، تکمیل فرم‌های مربوط به مدرسه در سامانه فروش (مشخصات مدرسه)، اطلاع رسانی به اولیای دانش‌آموزان جهت ثبت سفارش و اتمام سفارش کتاب‌های درسی دانش‌آموزان جامانده، تأمین سلامت و امنیت انبارهای محل نگهداری کتاب‌های درسی، توزیع کتاب‌ها براساس ثبت سفارش دانش‌آموزان در سامانه و تحویل کتاب درسی به دانش‌آموزان بر اساس حواله‌های صادره از سامانه را اتخاذ نمایند.

حمایت از مسئولان توزیع کتاب درسی استان و مناطق محور بعدی سخنان رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در این نشست ویدئویی بود، وی در این خصوص تأکید کرد؛ مدیران کل و رؤسای مناطق به‌منظور بهبود فرآیند دریافت، تخلیه و توزیع کتاب‌های درسی در استان و مناطق باید از مسئولان توزیع کتاب درسی استان و منطقه حمایت همه جانبه به عمل آورند.

دکتر ملکی به اصلاح تقویم زمانی سفارش و توزیع کتاب‌های درسی برای سال تحصیلی 1399-1400 اشاره کرد و گفت: با توجه به شیوع بیماری همه‌گیر کووید 19 در کشور و بازگشایی مدارس از 15 شهریور مقرر شده است ثبت سفارش فردی و گروهی پایه‌های ورودی مقاطع تحصیلی نظیر آمادگی مقدماتی (پیش دبستانی استثنایی)، پایه‌های اول، هفتم، و دهم از تاریخ  1399/4/08  شروع و تا تاریخ 1399/5/20  ادامه یابد.

5
امتیاز: 5 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA