انتشار کتاب "آموزه‌های غیر منطقی"

کتاب «آموزه‌های غیر منطقی (چگونه منطقی نباشیم!)» نوشته عبدالعظیم کریمی با هدف آشنایی‌زدایی از فضای فکری معمول و نگرش به مسائل روزمره از سوی انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از دفتر انتشارات و فناوری آموزشی، کتاب آموزه‌های غیر منطقی (چگونه منطقی نباشیم!) دعوتی برای گذر از زندگی روزمره وخروج از پوسته عادات است که بعضاً از روی شرطی شدن به آن خو گرفته‌ایم. و همچنین امکان دادن به فضای ذهن که جور دیگری ببیند و جور دیگری بشنود.

همچنان که از نام کتاب پیداست نویسنده سعی کرده است با نگاه سلبی فرهنگ پرسش‌گری و نوعی تفکر انتقادی به مطالب را مطرح سازد. کریمی به جای بحث‌‌ها و نوشته‌های تفصیلی، گزاره‌ها و انگاره‌های کوتاهی را در سه وجه:

• من آموختم که...،

• اما نمی‌دانم چرا...

• اما نمی‌دانم آیا...

را در قالب کتاب گنجانده است که هر کدام از این گزاره‌ها نوعی تلنگر زدن ذهن و بیدار کردن آن است.

در پشت جلد کتاب آمده است: «این کتاب برای آموختن نیست بلکه برای افروختن است. شاید این‌گونه سخن گفتن و این‌سان اندیشیدن، ما را به آنچه«نباید بیاموزیم» و «نباید بیندیشیم» و نباید «به یاد آوریم»، نزدیک‌تر کند تا به آنچه حقیقتِ منطق هستی است ایمان راستین بیاوریم.»

کتاب «آموزه‌های غیر منطقی(چگونه منطقی باشیم!) با 264 صفحه در فروشگاه‌ها و فروشگاه مجازی انتشارات مدرسه به آدرس https://pakhshmadreseh.ir/ در دسترس مخاطبان است.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA