خبرنگار، خبرگی می‌آفریند

دکتر حسن ملکی و هیأت همراه طی بازدیدی به مناسبت گرامی داشت روز خبرنگار از کوشش‌های خبرنگاران خبرگزاری دانشجو تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، طی این بازدید که تنی چند از مدیران سازمان پژوهش و برنامه‌ ریزی آموزشی نیز حضور داشتند، دکتر حسن ملکی در نشستی صمیمی با مدیرعامل، سردبیر و دبیران این خبرگزاری، ضمن تأکید بر نقش و جایگاه فعالیت خبرنگاران در عرصۀ اطلاع رسانی و آگاهی بخشی ملی و بین‌المللی، یاد و خاطر شهدای رسانه را گرامی داشت و مراتب تقدیر و تشکر محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش را به این خبرگزاری اعلام کرد.

ایشان ضمن تبریک روز خبرنگار بیان داشت: هر پیامی را نمی‌توان خبر اطلاق کرد چرا که پیام آمیخته به معرفت را خبر می‌گویند. با دانسته‌های من و تعاملی که به عنوان یک دانشگاهی و مسئول سازمان پژوهش با خبرنگاران داشته و دارم این قشر را پیام آوران انقلاب اسلامی تلقی می‌کنم. معتقدم خبرنگاران نقش بسزایی در رساندن پیام انقلاب اسلامی در داخل و یا خارج از مرزها ایفا می‌‌کنند.

دکتر ملکی افزود: پیام زمانی خبر تلقی می‌شود که خبرگی بیافریند و خبرنگار باید استاد خبرگی آفرینی باشد و بتواند در جامعه خبرگی ایجاد کند چرا که جامعه بدون خبرگی در بخش سیاسی، امنیتی، اقتصادی و بقیه عرصه‌ها فریب می‌خورد، پس باید مراقب بود. ممکن است دشمنان افرادی را با ترفندهای خاص فریب داده و این افراد تبدیل به سرباز دشمن شوند؛ دلیل این فریب خوردن این است که خبرگی شهروندی نداشته‌اند. این خبرگی را خبرنگاران می‌توانند در جامعه ایجاد کنند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی یادآورشد: جبهۀ دشمنان و استکبار از خبرنگارانشان و یا خبررسان‌هایی که به کار گرفته‌اند به نفع خود استفاده می‌کنند و از سوی دیگر جبهه مقاومت و آن‌هایی که قصد مقابله با دشمنان و زشتی‌ها در عالم را دارند نیز باید از این امکان استفاده کنند.

هادی قاسمی، مدیرعامل خبرگزاری دانشجو ضمن ابراز خرسندی از این نشست، از تلاش ‌های سازمان پژوهش و برنامه‌ ریزی در تولید و روز آمد سازی محتوای درسی تشکر و فعالیت های این خبرگزاری را در خلال بازدید از تحریریه معرفی کرد.

در ادامه ی این بازدید، نشست اختصاصی دبیران و خبرنگاران خبرگزاری دانشجو با معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی با طرح سوالات مردمی کاربران و مخاطبان خبرگزاری دانشجو مرتبط با حوزه ی ماموریت های این سازمان ادامه یافت.

در پایان این بازدید، لوح تقدیر محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش به دبیر سرویس اجتماعی این خبرگزاری اهدا شد. همچنین هدیه ‌ای به رسم یادبود از سوی معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به خبرنگاران خبرگزاری دانشجو اهدا شد.

این بازدید به مناسبت  17 مرداد، روز خبرنگار به نیابت از محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، توسط دکتر حسن ملکی  معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از خبرگزاری دانشجو انجام شد.

گزارش تصویری این بازدید را در اینجا ببینید.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA