شورای سیاستگذاری شبکه ملی رشد تشکیل می‌شود

تشکیل شورای سیاستگذاری شبکه ملی رشد، در هشتمین جلسه شورای مدیران سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی مصوب شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، هشتمین جلسه شورای مدیران سازمان همزمان با سالروز شکست حصر آبادان در عملیات ثامن الائمه در سالن جلسات شهید سلیمی جهرمی برگزار شد؛ در این جلسه دکتر حسن ملکی ریاست سازمان ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدای جنگ تحمیلی یادآور شد: از امروز سالن جلسات سازمان به نام شهید سلیمی جهرمی مزین می‌شود، در همین راستا امیدواریم شهدا ما را در دستیابی به اهدافمان یاری رسانند.

بر اساس دستور جلسه؛ گزارش جامعی از شبکه ملی رشد و معرفی این شبکه از منظر اسناد بالادستی، چیستی و چرایی شکل گیری این شبکه از ابتدا تا کنون، مأموریت‌ها و مخاطبان توسط دفتر انتشارات و فناوری آموزشی ارائه شد. بخش‌های مختلف شبکه ملی رشد در بستر مجازی نیز برای حاضرین مرور شد.

در ادامۀ این جلسه، اعضاء به بیان برخی از نظرات و راهکارهای خود در بحث تقویت زیرساخت‌ها و تأمین محتوای شبکه ملی رشد پرداختند. نکاتی همچون تقویت بصری و قالب ظاهری شبکه، تشکیل و تقویت گروه‌های تأمین محتوا و تحریریه، برقراری تعامل بیشتر شبکه با جشنواره‌های درون سازمانی و سایر معاونت‌های وزارت آموزش و پرورش از جمله نکاتی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرارگرفت.

در پایان این نشست دکتر حسن ملکی معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده  نسبت به احیای شبکه ملی رشد و با تأکید بر توسعۀ هرچه بیشتر این شبکه در پوشش حداکثری مخاطبان اعم از دانش آموزان، معلمان و اولیای تربیتی نسبت به تشکیل شورای سیاستگذاری رشد با رویکرد برنامه‌ریزی توسعه‌ای در محتوای شبکه رشد دستور داد.

وی گفت: مهم‌ترین وظیفۀ این شورا آسیب شناسی و ارائه برنامه‌های راهبردی است.

شورای سیاستگذاری شبکه ملی رشد به زودی با ریاست دکتر حسن ملکی و به منظور ارتقای کیفی فعالیت‌ها و برنامه‌های شبکه رشد آغاز به کار خواهد کرد.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA