راهبردهای مختصات برنامه ریزی درسی تحولی

دهمین جلسه شورای مدیران سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مورخ  1399/8/10  در سالن شهید جهرمی و با حضور دکتر حسن ملکی معاون وزیر و ریاست سازمان، مدیران کل و تعدادی از مشاوران و روسای گروه‌های برنامه‌ریزی درسی به طرح  راهبردهای مختصات برنامه ریزی درسی تحولی اختصاص یافت. در این گزارش مشروح راهبردها از نظر می گذرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، در شروع این جلسه دکتر حسن ملکی ضمن تبریک گفتن میلاد باسعادت نبی مکرم اسلام و محکوم کردن توهین امانوئل مکرون رییس‌جمهور فرانسه به پیامبر مهربانی‌ها گفت: این حرف‌ها و این توهینات وقیحانه چیزی از عظمت شخصیتی رسول الهی کم نمی‌کند بلکه باعث می‌شود مسلمانان در سراسر دنیا بر محوریت حبل الهی گرد هم بیایند و وحدت بیشتری پیدا کنند و ان شاءالله با این وحدت ضربات محکم‌تری بر پیکر باطل و استکبار جهانی بزنند.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی افزود: نکته‌ای که به طور عینی و کاربردی به درد ما می‌خورد و باید انجام وظیفه کنیم این است که ما در برنامه‌های درسی راجع به معرفی شخصیت حضرت محمد (ص) که دین کامل الهی را آورده است چه‌کار کرده‌ایم؟ آیا حق مطلب ادا شده است؟ شاید تلاش‌های خوبی در این زمینه انجام شده است، اما به نظرم می‌آید که گروه‌های برنامه‌ریزی درسی و دفاتر تألیف ما پاسخ بدهند. حتماً در این زمینه بی تفاوت نبوده‌اید و قدم‌هایی برداشته‌اید و امیدواریم قدم‌های بعدی و کامل‌تر را ان شاءالله برداریم.

مشروح بیانات مطرح شده در این نشست از طریق فایل پیوستی قابل مشاهده می باشد.

5
امتیاز: 5 (1 رای)
ضمیمه(پیوست): 

ارسال نظر

Image CAPTCHA