اولین جلسه‌ی شورای راهبردی برنامه ویژه‌ی مدرسه برگزار شد

در پی ابلاغ ریاست شورای راهبردی برنامه ویژه‌ی مدرسه از سوی وزیر آموزش و پرورش به رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، اولین جلسه‌ی این شورا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، اولین نشست این شورا با حضور نمایندگان مختلف حوزه ستادی آموزش و پرورش تشکیل شد. دکتر حسن ملکی رییس شورای راهبردی برنامه ویژه مدرسه در ابتدای این جلسه ضمن مرور اقدامات انجام شده، گفت: پیش از نیز برنامه ویژه مدرسه (طرح بوم) پیگیری می‌شد اما اکنون با صدور ابلاغ و انتظارات طرح شده از سوی وزیر محترم آموزش و پرورش باید در راستای اجرای راهکار 5-5 سند تحول بنیادین و بند 13-2 جدول دروس و به صورت عملیاتی کارها را پیگیری کرده، گام برداشته و مصوبات این شورا را به شورای عالی آموزش و پرورش ارسال کنیم.

وی بیان کرد: برنامه ویژه مدرسه یکی از بسته‌های تحولی است که اگر به صورت مطلوب اجراشود، نمونه‌ای از بحث کاهش تمرکز است که به یک الگو تبدیل می‌شود.

در این جلسه محورهای طراحی یک الگوی اجرایی و عملیاتی به عنوان ضمانت اجرایی این برنامه، ‌الگوی ارزیابی پیشرفت دانش‌آموز و معلمان و بررسی زمان اجرای برنامه بوم در سبد برنامه درسی دانش‌آموزان بررسی شد.

این جلسه با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی، کمرئی معاون آموزش متوسطه، رعنایی نماینده شورای عالی آموزش و پرورش، حسینی مدیرکل آموزش ابتدایی و به ریاست دکتر حسن ملکی و به دبیری دکتر عظیم محبی تشکیل شد.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA