اخبار

مهمترین اقدامات سازمان پژوهش در دوران همه گیری ویروس کووید 19

سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در زمان پاندمی ویروس کووید 19 (کرونا) اقدامات متعددی انجام داده که شاید مهمترین آنها تولید راهنماهای برنامه درسی آموزش ترکیبی در وضعیت(زرد و قرمز) و تولید محتوای مجازی در شبکه رشد با هدف ایجاد دسترسی آسان به محتوای درسی و کمک درسی و مهارتی باشد.

جدیدترین شماره نشریات رشد « مشاور مدرسه و زیست شناسی» منتشر شد

جدیدترین شماره فصلنامه‌های رشد «آموزش زیست شناسی و آموزش مشاور مدرسه» توسط سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی منتشر شد.

پیام تبریک فرمانده پایگاه بسیج سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی به مناسبت هفته‌ی بسیج

دکتر حسن ملکی فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید موسوی، طی پیامی هفته‌ی بسیج را به فرهنگیان بسیجی تبریک گفت.

دارالفنون؛ مدرسه‌ای به قدمت تعلیم و تربیت نوین ایران

نظام تعلیم و تربیت نوین در ایران با نام مدرسه دارالفنون پیوند خورده است. این مدرسه بنیان‌نهاده میرزاتقی خان امیرکبیر صدراعظم ناصرالدین شاه قاجار است؛ گرچه این رجل عهد قجر را عمری به کفایت در مصدر صدارت و ... نبود تا میوه‌ای از این درخت بچیند.

برگزاری نمایشگاه مجازی بسیج در کتاب‌های درسی

نمایشگاه مجازی محتوای متناسب با گرامی داشت هفته بسیج در کتاب‌های درسی در بخش کتابخانه و مرکز اسناد سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی منتشر شد.

سرگروه‌های درسی استان‌ها در تولید محتوای مجلات رشد مشارکت می‌کنند

به‌منظور تأمین نظر مخاطبان و استفاده از ظرفیت‌های علمی سرگروه‌های آموزشی، برای نخستین بار سرگروه‌های درسی استان‌ها در تولید محتوای مجلات رشد مشارکت می‌کنند.

«دبیر هجدهمین دوره جشنواره کتاب‌های آموزشی و تربیتی رشد» منصوب شد

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در حکمی «دبیر هجدهمین دوره جشنواره کتاب‌های آموزشی و تربیتی رشد» را منصوب کرد.

هشتمین کارگاه گفتمانی برنامه‌ریزی درسی با رویکرد فطرت گرایی توحیدی برگزار شد

هشتمین کارگاه گفتمانی و آموزشی برنامه‌ریزی درسی با رویکرد فطرت گرایی توحیدی با حضور مسؤولان سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در سالن شهید سلیمی جهرمی برگزار شد.

شبکه ملی رشد و هزار راه نرفته پیش رو

شبکه ملی رشد به عنوان رسانهای پویا با مأموریت توسعه و ترویج محتوای کتابهای درسی سالها است که چراغ خاموش فعالیت میکند. در یک سال اخیر این شبکه رویکردهای جدیدی را با تغییرات مدیریتی در بدنهی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در پیش گرفته است. 

پیام تسلیت وزیر آموزش و پرورش در پی درگذشت معاون سابق سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی

وزیر آموزش و پرورش  با صدور پیامی درگذشت معاون سابق سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی را تسلیت گفت.
 

اولین شماره مجله «رشد هنرجو» منتشر شد

اولین شماره نشریه «رشد هنرجو» با حمایت سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی منتشر شد و می‌کوشد با ارائه مطالبی غنی و کاربردی فرد را برای احراز مشاغل فنی و حرفه‌ای آماده کند.

برای چرخش از حافظه محوری به مهارت محوری و تربیت، نیازمند تغییر در برنامه درسی و تربیت متوازن در تمام ساحت‌ها هستیم

وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت اختتامیه هفدهمین همایش انجمن مطالعات برنامه درسی، چرخش از حافظه محوری به مهارت محوری و تربیت را نیازمند تغییر در برنامه درسی و تربیت متوازن در تمام ساحت‌ها دانست.

احیای کتابخانه دارالفنون؛ احیای تاریخ تعلیم و تربیت ایران

طبق هماهنگی‌های صورت گرفته میان سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، قرار است کتابخانه مدرسه تاریخی دارالفنون که قدمتی به اندازه تعلیم و تربیت ایران دارد به زودی احیا و راه‌اندازی شود.

پیام تسلیت دکتر حسن ملکی در پی درگذشت معاون سابق سازمان پژوهش

رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در پیامی درگذشت دکتر اسدالله مرتضایی معاون سابق این سازمان را تسلیت گفت.

عملکرد دفاتر فنی‌وحرفه‌ای و انتشارات سازمان پژوهش بررسی شد

در جلساتی با حضور رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، معاونین و مشاوران، عملکرد شش ماهه دفاتر برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری فنی‌وحرفه‌ای و کاردانش و انتشارات و فناوری آموزشی به عنوان زیر مجموعه‌های معاونت برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری بررسی شد.

نشست تخصصی "رویکرد معرفت‌شناختی مناسب برای آموزش تاریخ" برگزار می‌شود

نشست تخصصی "رویکرد معرفت‌شناختی مناسب و مطلوب برای آموزش تاریخ در نظام آموزشی ایران در راستای اهداف تحولی" دوم آذرماه به صورت مجازی توسط پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار می‌شود.

راهنمای برنامه درسی در شرایط کرونا به استان‌ها ابلاغ شد

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی راهنمای برنامه درسی و شیوه تدریس در شرایط کرونا را به استان‌ها ابلاغ کرد.

"معاون مالی" مدیریت طرح و برنامه و امور مالی سازمان پژوهش منصوب شد

طی حکمی از سوی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی "معاون مالی" مدیریت طرح و برنامه و امور مالی این سازمان منصوب شد.

پژوهش، برنامه‌ریزی درسی و تولید محتوا؛ سه محور برنامه‌ریزی فعالیت‌های سازمان پژوهش است

جلسه ارائه گزارش عملکرد 6 ماهه دفتر برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری آموزش‌های عمومی و متوسطه نظری با حضور ریاست سازمان پژوهش برگزار شد.