"نسبت معارف انقلاب اسلامی و برنامه‌های درسی" در نشست شورای مشورتی سازمان پژوهش بررسی شد

سومین جلسه شورای مشورتی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با موضوع تبیین "نسبت معارف انقلاب اسلامی و برنامه‌های درسی بر مبنای مکتب فکری امامین انقلاب" و با هدف بهره‌مندی از آرا متخصصین و صاحب‌نظران حوزه‌ی تعلیم و تربیت و به‌منظور اعتباربخشی و غنی‌سازی تصمیمات کلان سازمان، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، در این جلسه دکتر حسن ملکی معاون وزیر و رئیس سازمان با تشکر از صاحب‌نظران و حاضران در این جلسه، در خصوص اهمیت برگزاری اینگونه جلسات اظهار داشت: هم‌اندیشی‌ها و جلسات مختلفی برای اداره امور سازمان برگزار می‌شود. برخی جلسات، شوراهای مدیریتی و اجرایی است که اگر به موقع بررسی و اجرا نشوند در فرایند اجرایی امور به مشکل برمی‌خوریم که معمولاً در این جلسات مباحث علمی کمتر مطرح می‌شود. سطح دیگر جلسات، نشست‌های کارشناسی است  که معمولاً موضوعاتی در خصوص محتوای آموزشی کتاب‌های درسی، بسته‌های تربیت و یادگیری و غیره را در بر می‌گیرد. برگزاری جلسات در این دو بخش به ما کمک می‌کند تا کارهای معمول و در زمان حال را مدیریت کرده و کنترل کنیم.

 وی افزود: سطح دیگر جلسات، نشست‌های هم‌اندیشی و مباحث راهبردی است که در دل آن‌ها مسیر آینده سازمان مطرح می‌شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: سازمان پژوهش در شناخت صراط اصلی خود چیزی کم ندارد و آن را می‌شناسد. کارشناسان این سازمان صراط خود و راهبردها را می‌شناسند که همان مسیر انقلاب اسلامی است و از آن دور نمی‌شوند.

در ادامه این نشست حجت الاسلام دکتر محمدرضا فلاح شیروانی استاد حوزه علمیه قم و عضو هیأت امنای سازمان تبلیغات اسلامی"نسبت معارف انقلاب اسلامی و برنامه‌های درسی بر مبنای مکتب فکری امامین انقلاب" را تبیین کرد.

وی تأکید کرد: معمارکبیر انقلاب اسلامی، نخبگان پیرامون ایشان همانند مقام معظم رهبری به این مسأله بیشتر اعتقاد دارند که انقلاب اسلامی را به‌عنوان یک سخن نو معرفی کنند تا اینکه آن را یک حرکت مقتدر معرفی کنند، البته نکته دوم هم مهم است.

حجت الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا رئیس مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران، دکتر عبدالحسین کلانتری رئیس پژوهشگاه فضای مجازی، دکتر حمیدرضا آیت‌اللهی استاد دانشگاه علامه طباطبایی؛ عسگر ملکی بیرجندی مشاور رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی نیز به بیان نظرات خود پرداختند.

دکتر حسن ملکی در پایان این جلسه به جمع‌بندی مسائل مطروحه و نظرات بیان شده پرداخت.

عبدالله اسدی مشاور رییس سازمان پژوهش، دبیری این شورا را بر عهده دارد و جلسات آن به صورت ماهانه با بررسی رویکردهای تحولی برنامه‌های سازمان تشکیل خواهد شد.

مشروح کامل این نشست متعاقباً در همین خبر بارگزاری خواهد شد.

5
امتیاز: 5 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA