شورای هماهنگی علمی باید یک کوشش علمی و نرم‌افزاری در سازمان پژوهش ایجاد کند

شورای اقدامات تحولی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با دو دستور جلسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، این شورا با دستور جلسه ارائه گزارش دبیر شورای هماهنگی علمی سازمان و مدیرکل دفتر نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی و به ریاست دکتر حسن ملکی برگزار شد.

در این جلسه که مدیران سازمان پژوهش و تعدادی از مشاوران نیز حضور داشتند دکتر حسن ملکی ضمن تسلیت سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی با تأکید بر اینکه شهید سلیمانی مالک اشتر زمانه خود است؛ گفت: به روح طیبه‌ی این سیدالشهدای انقلاب، سلام و درود می‌فرستیم و با او پیمان می‌بندیم علمی که به دستش بود به زمین نخواهد افتاد. این شهید گرانقدر در راه استحقاق حقانیت ملت‌های مظلوم در مقابل استکبار جهانی سر از پا نشناخت. وی در ادامه وفات عالم فقید و مجاهد و مجتهد صاحب‌نظر آیت‌اله مصباح یزدی را تسلیت گفت.

در ادامه‌ی جلسه دکتر حسن ملکی بخش اول صحبت‌های خود را به موضوع اصلاح کتاب فارسی نهم و رفع اشکال شعر منتسب به مولانا اختصاص داد و گفت: حذف نام مولانا در جهت کرامت و حفظ شان آن شاعر حکیم انجام شده است و بعد از بازنگری محتواها مواردی همچون این شعر که منتسب به مولانا بود توسط گروه ادبیات حذف و اصلاح شده است.

در ادامه دکتر حسن مظاهری دبیر شورای هماهنگی علمی سازمان گزارشی از عملکرد و برنامه‌های این دبیرخانه، ساختار سازمانی و وظایف به اعضاء جلسه ارائه کرد.

معاون وزیر و ریاست سازمان ضمن تأکید بر جایگاه این شورا به‌عنوان یک شورای رسمی در سازمان گفت: مصوبات این شورا اعتبار دارد و از بعد مدیریتی مصوبات قانونی تلقی می‌شود. این شورا باید یک کوشش علمی و نرم‌افزاری در سازمان ایجاد کند. وی با اشاره به سه نقش کلیدی این شورا گفت: اولین نقش شورای هماهنگی نقش تنظیم‌گری است. یعنی تنظیم ورودی‌های شورا برای سازمان و متناسب‌سازی آن‌ها است. نقش دوم نقش تولیدی است. این شورا باید خلاءهای برنامه‌ریزی، تجربیات جهانی را شناسایی و کشف کند  تا یک الگوی ملی و استاندارد‌های برنامه‌ریزی درسی تولید شود.

ملکی نقش سوم را نقش ترویجی بر شمرد و افزود: این شورا باید با مشارکت روابط عمومی برای اشاعه‌ی تولیدات سازمان برنامه داشته باشد. دبیرخانه‌ی شورای هماهنگی باید برای هر سه نقش برنامه عملیاتی ارائه نماید.  

در ادامه‌ی این جلسه مهندس احمدرضا امینی مدیرکل دفتر نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی از فرایند چاپ‌سپاری کتاب‌های درسی گزارشی را ارائه کرد. اعضاء این جلسه در محورهای مختلف دیدگاه‌های خود را بیان کردند.

این جلسه به صورت هفتگی به مرور برنامه‌های تحولی سازمان اختصاص دارد.

2
امتیاز: 2 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA