شهرام کرمی: جشنواره‌ کتاب رشد می‌تواند انگیزه مضاعفی برای نویسنده‌ها باشد

شهرام کرمی معتقد است، جشنواره "کتاب رشد" می‌تواند انگیزه مضاعفی برای همه نویسنده‌ها باشد که با این شوق و انگیزه آثاری را خلق کنند و بدانند رویدادی هست که به موضوعات حوزه ادبیات و کتاب اهمیت می‌دهد.

شهرام کرمی نویسنده نمایشنامه "شکار بزرگ شنبه" در گفتگو با روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با ابرازخرسندی از انتخاب این کتاب در گروه نمایشنامه و فیلم‌نامه هجدهمین جشنواره "کتاب رشد"، اظهار داشت: بابت کتاب‌هایی که نوشتم جوایز مختلفی دریافت کرده‌ام ولی از این که این جایزه به "شکار شنبه" تعلق گرفت خوشحالم چرا که جایزه جشنواره "کتاب رشد" در بین نویسنده‌ها و اشخاصی که در حوزه علوم تربیتی، پژوهشی، آموزشی و تحقیقی هم‌چنین افرادی که در حوزه کتاب‌های مبتنی بر اندیشه فعالیت می‌کنند؛ معتبر است.

او با بیان این که جشنواره "کتاب رشد" به موضوع آثار بسیار اهمیت می‌دهد، ادامه داد: چند جایزه معتبر در حوزه ادبیات داریم که یکی از آن‌ها همین جشنواره رشد است. چیزی که اهمیت دارد این است در کشوری که صاحب فرهنگ، تاریخ و نویسنده‌های مختلف است و در تاریخ جهان بابت کتابخانه‌ها، نویسنده‌ها، پژوهشگران و دانشمندان مطرح بوده؛ پرداختن به رویدادهای حوزه ادبیات، کتاب و کتابخوانی اهمیت دارد. به‌نظرم این که آموزش و پرورش آمده و یک رویداد را چندین سال برگزار می‌کند جای قدردانی دارد؛ چون معمولاً آموزش و پرورش را یک نهاد، سازمان و وزارتخانه‌ای می‌شناسند که باید در امر تعلیم و تربیت فعالیت داشته باشد. وقتی در حوزه کتاب به‌ویژه در نگاه حرفه‌ای جشنواره برگزار می‌شود نشان می‌دهد متولیان حوزه این وزارتخانه و سازمان پژوهش به‌درستی به اهمیت کتاب و کتابخوانی و جشنواره پرداختند. همین رویداد می‌تواند انگیزه مضاعفی برای همه نویسنده‌ها باشد که با این شوق و انگیزه آثاری را خلق کنند و بدانند رویدادی هست که به موضوعات حوزه ادبیات و کتاب اهمیت می‌دهد.

کرمی در مورد نمایشنامه "شکار شنبه"، گفت: این متن سال گذشته از سوی انتشارات سروش منتشر شده است. خوشبختانه با اقبال خوبی روبه‌رو شد پیش از این جشنواره کاندید جایزه برگزیده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بود. داستان آن روایت یک شخصیت با نام شنبه است که می‌خواهد بزرگ‌ترین شکار دنیا را پیدا کند و در طول سفر به یک آگاهی و بینش جدید می‌رسد. این نمایشنامه را سال‌ها پیش اجرا کردم و منتخب شانزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کوک و نوجوان است.

برخی از اخبار مرتبط با هجدهمین جشنواره کتاب رشد در لینک‌های زیر قابل مشاهده می‌باشد:

هجدهمین جشنواره کتاب رشد به کار خود پایان داد

از بررسی 3499 کتاب تا 11 اثر برگزیده در هجدهمین جشنواره کتاب رشد

به دنبال کتابی هستیم که انسان را در تراز تمدن نوین اسلامی و سند تحول تربیت کند

مدیریت رسانه‌های تربیت و یادگیری، سرفصل برنامه‌های تحولی سازمان پژوهش است

 

1
امتیاز: 1 (2 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA