علی گلشن: جشنواره "کتاب رشد" نقطه امیدی برای مؤلفان است

علی گلشن معتقد است، جشنواره "کتاب رشد" نقطه امید و دلگرمی خوبی برای مؤلفان است.

نویسنده کتاب "خرس‌ها و دیگر گوشتخواران" که در گروه علوم تجربی هجدهمین جشنواره "کتاب رشد" برگزیده شد در گفتگو با روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی تأکید کرد: جشنواره "کتاب رشد" نقش بسیار مؤثر و مهمی در حمایت از مؤلفان دارد در حالی‌که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نیز اخیراً جایزه کتاب سال و کتاب فصل برگزار می‌کند ولی این اثر در خود کانون که ناشر کتاب است دیده نشد؛ اینکه کتابم در جشنواره "کتاب رشد" برگزیده شد برایم نقطه امید و دلگرمی خوبی بود؛ اگر جای دیگری مورد بی‌مهری قرار گرفت در این رویداد دیده شد.

وی با بیان اینکه کتاب "خرس‌ها و دیگر گوشتخواران" جلد سوم مجموعه هفت جلدی است، ادامه داد: این مجموعه کتاب‌های مرجع، علمی و تألیفی را دربرمی‌گیرد. عکس‌ها از گونه‌های جانوری ایرانی توسط عکاس ایرانی گرفته شده است. جلد نخست "گربه‌سانان" و جلد دوم "سگ‌سانان و کفتارها" نام دارند که هر دو اثر برنده جایزه کتاب سال و کتاب فصل شدند و بیش از 20 جایزه مختلف دیگر گرفته‌اند.

گلشن با بیان اینکه علاوه بر اطلاعات علمی از گونه جانوری، آن‌گونه در فرهنگ، هنر، تاریخ و باور مردم ایران نیز نشان داده می‌شود، گفت: برای کودک جالب است که مثلاً اگر از شیر ایرانی اطلاعات علمی بدست می‌آورد ببیند در تاریخ ایران این شیر در زندگی و فرهنگ مردم چه نقشی داشته است. چه باورهای نسبت به او بوده و چه نقش‌های هنری با شیر شکل گرفتند. بچه‌ها به سمت کتاب‌های طبیعت کشش دارند از این علاقه استفاده می‌کنیم و آن‌ها را با تاریخ، فرهنگ و هنر ایران با موضوع جانوارن که خود اطلاعت خوبی ارائه می‌دهد و دید آن‌ها را وسیع‌تر می‌کند آشنا می‌کنم.

انتهای پیام

5
امتیاز: 5 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA