ضرورت وجود چشم‌انداز روشن با فرایندهای منظم و قابل رصد برای سامانه کتاب‌‌های الکترونیکی و تعاملی

معاون تألیف و تولید مواد آموزشی، داشتن چشم‌انداز روشن و دقیق با فرایندهای منظم و قابل رصد را نکته‌‌ای بسیار مهم برای سامانه کتاب‌‌های الکترونیکی و تعاملی می‌داند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، دکتر علی محبی در مراسم رونمایی از سامانه کتاب‌‌های الکترونیکی و تعاملی ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر، به تأکیدات مقام معظم رهبری بر جهش علمی و دستاوردهای علمی اشاره کرد و بیان داشت: کاری که اکنون در حال رونمایی از آن هستیم می‌‌توانست 6 ماه تا 1 سال زمان ببرد اما با تلاش‌هایی که صورت گرفت و تدابیری که اندیشیده شد در 2 تا 3 ماه محقق شد.

وی ضمن تشکر از همه افرادی که در به ثمر رسیدن این طرح کمک کردند افزود: لازم است 3 نکته مهم را عرض کنم. اول اینکه برای این کار و خصوصاً کارهایی از این قبیل لازم است افق و چشم‌انداز روشن و دقیق با فرایندهای منظم و قابل رصد داشته باشیم و روند اجرای مراحل بعد کاملاً روشن باشد.

معاون برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌‌های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش با اشاره به اینکه مشارکت‌پذیری و مشارکت محوری نکته‌‌ی دوم در این بخش است، گفت: ما نباید قائل به این باشیم که خودمان کاری را به سرانجام برسانیم بلکه آن را با مشارکت به نتیجه برسانیم؛ همان‌طور که ریاست سازمان تأکید بر مصوبه 828 دارند.

وی تاکید کرد: نکته سوم که به نظرم خیلی لازم است و قدری نیاز به تقویت داریم. نقدپذیری و بهبود ارتقاء روزانه خودمان است. ما باید روزآمد کنیم و بپذیریم هرآنچه که هستیم می‌توانیم بهتر از این باشیم. یعنی رویکردمان باید رویکرد فراگیر یعنی واکنشی، فراکنشی و فراگیر باشد یعنی در هر موقعی شما حتی اگر رتبه‌ی اول در یک زمینه باشید باید بدانید بهتر از این هم می‌توانید باشید.

آیین رونمایی از سامانه‌‌ی کتاب‌‌های الکترونیک و تعاملی صبح امروز 13 بهمن با حضور جمعی از مدیران سازمان پژوهش و برنامه‌‌ریزی آموزشی، نمایندگان شرکت دانش بنیان مجری طرح و جمعی از کارشناسان و مؤلفان کتاب‌‌های درسی به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.

انتهای پیام

5
امتیاز: 5 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA