یکی از مزیت‌های جشنواره فیلم رشد، ارتباط بین هنر فیلم و نمایش با تعلیم و تربیت می‌باشد

معاون برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: یکی از مزیت‌های جشنواره فیلم رشد، ارتباط بین هنر فیلم و نمایش با تعلیم و تربیت می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، دکتر علی محبی ضمن تبریک فرا رسیدن ماه رجب و میلاد با سعادت حضرت باقرالعلوم(ع)، تقارن افتتاحیه پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد را با این میلاد با سعادت به فال نیک گرفت و از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره تقدیر کرد و گفت: مدیریت فراخوان، تولید، گردآوری، ارزیابی و داوری جشنواره برای بیش از 3 هزار فیلم در عرصه‌های ملی و بین‌المللی از 110کشور کار بسیار بزرگی بود.

دکتر محبی این جشنواره را یکی از بهترین جشنواره‌ها در سطح ملی و بین‌المللی دانست و گفت: یکی از مزیت‌های جشنواره فیلم رشد، ارتباط بین هنر فیلم و نمایش با تعلیم و تربیت می‌باشد که امری دیرینه و ناگسستنی است.

وی افزود: از مزایای کرونا این است که ما را به آینده‌نگری سوق داده است و طبق بررسی‌های به عمل آمده، بیش از 2 هزار پژوهش ویژگی‌های دانش‌آموزان پسا کرونا را مورد بررسی و تحلیل قرار داده است.

معاون برنامه‌ریزی درسی و تولید بسته‌های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش ادامه داد: چند دقیقه فیلم می‌تواند تأثیرگذاری بیشتری نسبت به دیگر روش‌ها در اذهان ایجاد کند که از آن به‌عنوان جادوی تصویر یاد می‌شود و خوشبختانه این جشنواره به این سمت و سو پیش رفته است.

وی زمینه شکوفایی خلقت در ذهن دانش‌آموزان، بحران الگویابی دانش‌آموزان و به‌کارگیری حوزه‌های تربیت یادگیری 11 گانه را از جمله رسالت‌های این جشنواره دانست و پیشنهاد داد: از فردای روز اختتامیه ‌‌‌‌فرآیند آغاز جشنواره پنجاه و یکم شروع و معیارهای جشنواره بعدی به صراحت مشخص شود تا شاهد رشد کمی ‌و کیفی بیشتر فیلم‌‌ها باشیم.

‌محبی گفت: یکی از اجزای آموزشی، فیلم است که جهت استفاده از QR  CODE (رمزینه پاسخ سریع) می‌توان از آثار به‌دست آمده بهره برد و این امر مستلزم شفافیت در استانداردها و معیارها جهت تشویق افراد به جشنواره‌های بعدی در راستای رشد تعلیم و تربیت می‌باشد.

پنجاهمین جشنواره فیلم رشد از 25 تا 29 بهمن برگزار می‌شود.

جهت مشاهده برخی از اخبار مرتبط با جشنواره فیلم رشد می‌توانید از لینک‌های زیر بهره ببرید.

یکی از مزیت‌های جشنواره فیلم رشد، ارتباط بین هنرفیلم و نمایش با تعلیم و تربیت می‌باشد

پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد آغاز به کار کرد

فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه پنجاهمین جشنواره فیلم رشد در قسمت بین‌الملل معرفی شدند

پیشرفت تکنیکی هنرمندان داخلی در جشنواره فیلم رشد قابل توجه است

تنوع موضوعی گسترده، نکته مثبت آثار پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد

آثار ارسال شده به دبیرخانه پنجاهمین جشنواره رشد افزایش کمّی داشته است

جدول اکران وبیناری پنجاهمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد اعلام شد

1
امتیاز: 1 (2 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA