مدیریت خانواده و سبک زندگی در کتاب‌های درسی تقویت می‌شود

ابعاد همکاری‌های سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده در نشستی مشترک بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، این نشست با حضور ریاست سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و ریاست شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده؛ که ابعاد همکاری‌های دو مجموعه به‌منظور فراهم کردن زمینه عقد تفاهم‌نامه و همکاری‌های بیشتر بررسی شد.

در این جلسه کبری خزعلی رییس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده، با تقدیر از همکاری‌های سازمان پژوهش در پروژه مشترک آموزش معلمان با موضوع خانواده و سبک زندگی این همکاری را نمونه خوبی از عرصه همکاری‌های فرهنگی و تربیتی این شورا نام برد و افزود: خانواده و دانش‌آموزان اگر تغییر کنند؛ جامعه تغییر می‌کند.

 وی با اشاره به الگوی عملی حاج قاسم در پیگیری امور اشاره کرد: نباید به درون کشور در امور زنان و خانواده اکتفا کرد و برای صدور الگوی زن مسلمان باید ارتباطات بین‌المللی را هم توسعه داد.

وی در ادامه با مرور برخی زمینه‌های همکاری قبلی پیشنهاد عقد تفاهم‌نامه بین دو مجموعه را مطرح کرد.

دکتر حسن ملکی معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ضمن ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه از عقد تفاهم‌نامه فی مابین دو مجموعه استقبال کرد و این جلسه را فرصت مغتنمی در گسترش همکاری‌ها و طرح موضوعات اساسی حوزه‌ی زنان و خانواده در محتوای برنامه‌های درسی دانست.

ملکی با اشاره به تألیف کتاب مدیریت خانواده و سبک زندگی برای دختران و پسران گفت: دوره‌ی آموزشی برگزار شده برای حدود 5000 معلم باید مورد بررسی قرار گیرد تا معلوم شود نتایج به‌دست آمده چگونه می‌تواند  در تدریس معلمان برای دوره‌های بعدی تأثیرگذار باشد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های سازمان پژوهش، بستر شبکه‌ی ملی رشد و مرکز تربیت و یادگیری معلم را بستری مناسب در ترویج مفاهیم درسی مدیریت خانواده و سبک زندگی دانست.

در این نشست مقرر شد مفاد تفاهم‌نامه همکاری دو طرف با پیگیری اکرم عینی مشاور امور بانوان و رییس کتابخانه و مرکز اسناد سازمان انجام شود.

در این نشست دکتر آیت‌الهی، دکتر لواف، سید سعید بدیعی و صدیقه حسن‌زاده نیز حضور داشتند.

انتهای پیام

1
امتیاز: 1 (3 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA