مجلات رشد، زینتِ فرهنگی سازمان پژوهش است

نشست صمیمی بررسی دغدغه‌‌ها، بحث و تبادل نظر همکاران دفتر انتشارات و فناوری آموزشی با معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی وامور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، در ابتدا محمدابراهیم محمدی مدیرکل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی با بیان اینکه این نشست کاملاً صمیمی و دوستانه است و قرار نیست آمار و ارقام و گزارشی ارائه شود، یادآور شد: همکاران بسیار ارزشمند، پرتلاش و انگیزه‌مندی در این دفتر حضور دارند که بنده از بودن در کنار آنها انرژی می‌گیرم و قطعاً آینده درخشانی در پیش خواهد بود.

سپس دکتر حسن ملکی معاون وزیر و رئیس سازمان، با تشریح شرایط کرونایی و محدودیت‌های برگزاری جلسات در این شرایط، گفت: اشتیاق زیادی برای دیدن رو در روی شما در جلسات و شنیدن نظرات کارشناسی دارم اما این محدودیت‌ها اجازه نمی‌دهد.

 وی ادامه داد: هر اداره‌ و دفتری  روحیات خاص خودش را دارد به‌طور مثال دفتر فنی و حرفه‌ای به نوعی روحیه حسابگری و اداره کل امور اداری روحیه انضباط اداری و بقیه دفاتر نیز به همین شکل؛ دفتر انتشارات و فناوری آموزشی نیز روحیه هنری و ذوقی زیادی دارد که این روحیه در کارهای مکتوب آنها نیز تأثیر دارد.

 رئیس سازمان پژوهش با دلجویی از همکاران شرکتی بیان داشت: انشالله یک جلسه ویژه با حضور معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان با همکاران شرکتی خواهیم داشت و نظرات آنها را نیز می‌شنویم.

 در ادامه تعدادی از نفرات حاضر در جلسه به بیان نظرات خود پرداختند که شامل  توجه ویژه به مجلاتی مانند رشد کودک و نوآموز؛ ضرورت اهمیت به دوره‌ی پیش‌دبستان و نگاه به آن در مجلات رشد؛ با توجه به اقدامات خوب صورت گرفته توسط همکاران؛ ضرورت توجه به فرایند تولید منابع آموزشی؛ روزآمدسازی استانداردها در بخش منابع آموزشی غیرمکتوب؛ ارسال تندیس و  پرداخت جوایز برندگان جشنواره فیلم رشد در بخش فیلم‌های خارجی؛ لزوم ورود عملی به مسئله بسته‌های تربیت و یادگیری در بخش منابع غیرمکتوب؛ توجه به بحث فناوری آموزشی و توانمندسازی نفرات در این بخش؛ نظارت بر ورود منابع تایید شده به مدارس؛ پرهیز از تغییرات ناگهانی در مجلات رشد؛ نظارت دقیق بر محتوای مجلات رشد، تدوین شیوه‌نامه و شاکله بهبود کیفیت واحد برای مجلات رشد؛ تعیین تکلیف تولید و تیراژ مجلات رشد در سال آینده؛ در نظر گرفتن مجله رشد دانش‌آموز به‌عنوان یکی از اجزای بسته‌های تربیت و یادگیری؛ توجه به موضوع نگهداشت نیروی انسانی مانند رتبه‌بندی نفرات؛ اعمال مدرک تحصیلی؛ تبدیل وضعیت‌ها؛ توزیع عادلانه امکانات و برگزاری کارگاه‌های آموزشی فطرت‌گرایی توحیدی برای همکاران مجلات رشد مهم‌ترین انتظارات و خواسته همکاران بود.

 در پایان دکتر ملکی در جمع‌بندی این نشست با اشاره به موضوع تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی بیان داشت: این موضوع در هیئت امنا بحث شده و در حال پیگیری هستیم که نیازمند کمک و تایید سازمان اداری و استخدامی است.

وی افزود: مجلات رشد زینت فرهنگی ما هستند و مجلات خوبی داریم اما خیلی معتقد به چاپ مجلات به این شکل و با این تیراژ نیستم. باید در این زمینه بررسی لازم صورت گیرد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی حضور سردبیران در شورای هماهنگی مخصوص را برای ادامه کار با کیفیت این مجلات الزامی دانست و گفت: تشکیل شورای سیاستگذاری مجلات رشد یک امر ضروری است چراکه ما باید قدر محصول فرهنگی خودمان را بدانیم تا دیگران نیز به آن اهمیت بدهند مبلّغ اصلی در این زمینه کار خودمان است اگر کار خوبی ارائه کنیم خواهان آن نیز پیدا می‌شود.

 وی در خصوص برخی تغییرات در مجلات رشد با بیان این که امر به تغییرات به طور کلی خوب است گفت: باید این تغییرات مدیریت شده باشد و به مجموعه آسیب نزند چراکه تغییرات نابجا، درست نیست.

 دکتر ملکی بر تدوین نظام ارزشیابی دقیق با شاخص‌های معین، ضرورت توانمندسازی همکاران سازمانی و توجه بیشتر به ایجاد فضای آرام جهت کار همکاران تأکید کرد.

انتهای پیام

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA