تولد دوره‌ی پیش از دبستان در شبکه‌ی ملی رشد

گروه پژوهش و برنامه‌ریزی پیش از دبستان سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در راستای مأموریت ذاتی خود از جمله تولید و حمایت از منابع و محتوای تربیت و یادگیری مناسب کودکان و اثربخشی فعالیت‌های آموزشی و تربیتی در دوره‌ی بنیادی و بی بدیل پیش از دبستان و با همکاری گروه تولید محتوای الکترونیکی شبکه‌ی رشد اقدام به راه‌اندازی بخش دوره‌ی پیش از دبستان در شبکه‌ی ملی مدارس ایران(رشد) نموده است.  

به گزارش اداره‌ی روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، مسعود تهرانی فرجاد رئیس گروه پیش دبستان با اعلام این خبر افزود: این اقدام برای پاسخ به نیاز خانواده، مربی، کودکان و دیگر ذی‌نفعان دوره پیش از دبستان، با هدف دستیابی این عزیزان به منابع مناسب تربیتی و آموزشی انجام گرفته است.

وی افزود: این منابع در سه گروه سنی: تولد تا 2 سال، 2 تا 4 سال، 4 تا 6 سال؛ و در دو بخش اصلی برای کودک (ویژه‌ی کودکان) و  درباره‌ی کودک (ویژه‌ی خانواده، مربیان و کارشناسان) ارائه شده است.

تهرانی ادامه داد: در تولید محتواها و منابع بارگذاری شده، کارشناسان، صاحب‌نظران حوزه و دانشگاه در عرصه‌ی تعلیم و تربیت کودکان زیر7 سال و مربیان مجرب پیش از دبستان استان‌های کشور مشارکت داشته‌اند و در این مدت با تشکیل یک کارگروه تحلیل و ارزیابی محتواهای دریافت شده براساس استاندارهای ارائه شده‌ی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از استان ها و مراکز فعال حوزه‌ی کودک از نظر فنی که شامل صوت و زیبایی‌های بصری می‌شود با همکاری معاونت فناوری دفتر فنی کمک آموزشی و گروه تولید و بررسی‌های محتوای الکترونیکی مجموعاً 238 اثر تائید و بارگذاری شده است .

تهرانی تصریح کرد: ما تاکنون مطلبی برای مربی، خانواده و نوآموز برای دوره‌ی پیش از دبستان نداشته‌ایم و این اقدام ارزشمند برای اولین بار پس از 40 سال در راستای منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر تربیت کودک در اوان کودکی صورت پذیرفته و همچنان این فرایند با مشارکت صاحب‌نظران تداوم می‌یابد.

شایان ذکر است منابع و محتواهای تولید شده توسط کارگروه علمی، تربیتی ارزیابی و مرحله به مرحله بررسی، اصلاح  و تایید شده و برای بارگذاری توسط گروه تولید محتوای الکترونیکی شبکه‌ی رشد ارائه می‌شوند و استان‌های مازندران، فارس، هرمزگان، کرمانشاه، ‌زنجان، گلستان، آذربایجان شرقی، آستان قدس رضوی، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان صدا و سیما (مدرسه‌ی تلویزیونی ایران) بیشترین مشارکت را داشته‌اند.

صاحب‌نظران و عموم ذی‌نفعان در این حوزه می‌توانند با مراجعه به سایت http://preschool.talif.sch.ir  نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را ارائه نمایند.

انتهای پیام/

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA