اعضای کمیته‌ی کنترل کیفیت تغییرات کتاب‌های درسی منصوب شدند

طی ابلاغی از سوی معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی اعضای کمیته‌ی کنترل کیفیت تغییرات کتاب‌های درسی معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، طی ابلاغی اعضای کمیته‌ی کنترل کیفیت تغییرات کتاب‌های درسی معرفی شدند. دکتر حسن ملکی در این ابلاغ ضمن تأکید بر اهمیت توجه به محتوای کتاب‌های درسی بیان داشت:  به‌خوبی اطلاع دارید که هر نوع اهمال و اشتباه در مطالب کتاب‌های درسی پیامدهای منفی و حواشی آزاردهنده به‌دنبال دارد و گاهی یک خطای خرُد موفقیّت‌های کلان را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و طراوت و حلاوت ناشی از تولیدات فرهنگی - تربیتی را نیز مخدوش می‌سازد. از این رو دقت در بررسی و کنترل کیفیت محتواها در پیشگیری از بروز اشتباهات، راهبرد اصلی تلّقی می‌شود و همفکری شما در کمیته‌ی پیش‌ گفته به سلامت و اتقان محتواها کمک خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از این ابلاغ انتظارات خود در زمینه‌ی شفاف‌سازی وظایف کمیته‌ی کنترل کیفیت، را بدین شرح اعلام کرد:

"بررسی هرگونه تغییر (اعم از مکتوبات، تصاویر، ‌طرح‌ها و ایده‌ها) از جهت رعایت ملاحظات ارزشی، فرهنگی اعتقادی و اخلاقی"،

"ارزیابی تغییرات اِعمال شده از منظر مصالح اجتماعی و پیامدهای احتمالی"، " بررسی صحت مطالب و تطابق آن با واقعیت‌ها"

"بررسی نسبت و سازگاری و یا عدم سازگاری تغییرات اعمال شده با ساختار کلی مطالب و یکپارچگی "، " ارزیابی و اظهارنظر درخصوص ابعاد هنری و زیبایی‌شناختی تغییرات" .

شایان ذکر است دکتر علی محبی به‌عنوان رئیس و محبوب شریعتی، مهندس محسن باهو، دکتر سیدامیر رون، محمدکفاشان، فرهاد بخشنده، غلامرضا حمیدزاده، سیدسعید بدیعی و عبداله اسدی به‌عنوان اعضای کمیته‌ی کنترل کیفیت تغییرات کتاب‌های درسی معرفی شدند.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA