«گرگ‌های دهکده‌ی برفی» توسط انتشارات مدرسه منتشر شد

کتاب «گرگ‌های دهکده‌ی برفی» به قلم منصور علیمرادی (نویسنده، شاعر و پژوهشگر فرهنگ شفاهی) توسط انتشارات مدرسه منتشر و روانه‌ی  بازار نشر شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، این رمان، روایت نوجوانی تک افتاده در برف به نام «مهیار سفیدکوهی» است که در یک کوهستان وحشی گیر افتاده است. برف راه‌های خروجی منطقه را بسته و مهیار تنها در کلبه‌ای چوبین به مدت چند ماه زندگی می‌کند. او برای حفظ حیات مجبور است به  شیوه‌های مختلف غذا پیدا کند، با حیوانات وحشی، خشونت طبیعت و تنهایی آزاردهنده بجنگد.
فضای گرگ‌های دهکده‌ی برفی؛ فضایی برفی، مه‌آلود و خشن است. تعلیق نفس‌گیر و کشش روایت باعث می‌شود خواننده به راحتی کتاب را زمین نگذارد.
مهیار سفید کوهی، شخصیت اصلی داستان که نوجوانی کلاس هشتمی است خاطرات آن روزهای سخت را در دفترچه‌ی مشق‌اش می‌نویسد و همراه با تسلط او بر طبیعت، تسلط او بر نوشتن هم اصلاح می‌شود. متن سعی دارد با اصلاح غلط‌‌های املایی در سرتاسر داستان بزرگ شدن راوی و تسلطش را بر طبیعت نشان دهد. ترس، تنهایی و طنز از درون‌مایه‌های اصلی گرگ‌های دهکده‌ی برفی هستند.
در قستی از داستان می‌خوانیم: «روی یک سنگ نشستم و به دور و بر نگاه کردم. یکهو دیدم سر و کله‌ی جن از آن طرف صخره‌ی روبه‌رو پیدا شد. قدش کوتاه بود و موهایش بلند. گفت:" مخلصیم آمهیار! "
اول هی متعجب شدم. گفتم:" تو که هستی؟ "
هی خنده کرد، هی خنده کرد. پرسید:" نمی‌شناسی؟ "
گفتم:" نه."
پرسید:"بگو به جان تو؟ " 
خیلی متعجب شدم. گفت:"حالا یه کم فکر کن!" 
گفتم:" ما توی کل فامیلمان آدم کوتوله‌ی مو سرخ نداریم." 
هی خنده کرد، هی خنده کرد. گفت:" من جن هستم. "
گفتم:"هستی که هستی، به درک که هستی."
بعد هی ادای همه را در آورد که من خنده‌ام بگیرد، نگرفت. به جان تو کوهیار. 
گفتم اگر خنده کنم این پر رو می‌شود.  نه که خنده‌ام نمی‌گرفت‌ها؟ می‌گرفت. ولی به روی خودم نمی‌آوردم. 
بعد بگو چه کار کرد؟ ادای تو را درآورد، آی خندیدم، آی خندیدم..." 
منصور علیمرادی متولد 1356 در جنوب کرمان است که از وی تاکنون نزدیک به بیست اثر در حوزه‌های "داستان و رمان"، "پژوهش، شعر"، "داستان نوجوان" و "طنز" چاپ و منتشر شده است و جوایر ملی و معتبری همچون: جایزه‌ی "جلال آل احمد"، " جایزه‌ی داستان ملی مشهد"، جایزه‌ی کتاب سال، " جایزه‌ی هفت اقلیم"، "جایزه‌ی فاخره‌ی صبا به همراه استاد علی نصیریان"، جایزه‌ی "بهترین اثر پژوهشی در حوزه‌ی فرهنگ عامه" جایزه‌ی داستان ملی نوجوانِ رشد" و... را در کارنامه خود دارد.
رمان گرگ‌های دهکده‌ی برفی، رمانی است پر کشش و جذاب که هم نوجوانان و هم بزرگسالان را جذب خود می‌‌کند، این اثرِ صد‌و‌پنجاه صفحه‌ای با قیمت 59000 تومان در فروشگاه‌های سراسر کشور و همچنین فروشگاه اینترنتی انتشارات مدرسه در دسترس مخاطبان قرار دارد.

انتشارات مدرسه از زیر مجموعه‌های دفتر انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی می‌باشد.

انتهای پیام

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA