امکان دریافت برخط(آنلاین)کتاب های درسی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دکتر محمود امانی طهرانی در گفتگو با خبرنگار روزنامه اطلاعات با بیان مطلب فوق افزود: دفتر تألیف کتابهای درسی ابتدایی و متوسطه نظری یکی از دفاتر اصلی سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی است که وظیفه ی برنامه ریزی و تالیف کتب درسی دوره های مختلف تحصیلی شامل؛ ابتدایی، متوسطه  و مراکز تربیت معلم را برعهده دارد.

وی اضافه کرد: دراین دفتر 13 گروه  برنامه ریزی درسی زیر نظر مدیرکل و دو معاون وی کار برنامه ریزی درسی، تالیف کتب و اصلاح برنامه های درسی را انجام می دهند.

دکتر امانی تصریح کرد: ایران از جمله معدود کشورهایی است که کتاب های درسی را پیش از چاپ برای مطالعه و اظهار نظر معلمین و کارشناسان روی سایت دفتر تالیف به نشانی http://www.talif.sch.ir قرار می دهد.

وی در ادامه افزود: نظرات و پیشنهادات گردآوری شده در اختیار شورای برنامه ریزی کتاب های درسی قرار می گیرد تا ضمن بررسی کارشناسانه، پیشنهاداتی که مناسب تشخیص داده شود، در نسخه نهایی کتاب اعمال گردد.

دکتر امانی با اشاره به مخاطبین میلیونی کتاب های درسی و اهمیت بالای آن تصریح کرد: محتوای کتاب ها قبل از ارسال برای چاپ به وسیله متخصصین و کارشناسان مجرب با دقت بازخوانی می شود تا عاری از هرگونه اشکال صوری، محتوایی یا غلط املایی باشد.

5
امتیاز: 5 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA