معاونین پژوهشی، کاری کلیدی در تامین نیروی انسانی برعهده دارند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به نقل از خبرنگار آموزش و پرورش پانا؛ حجت الاسلام و المسلمین محی الدین بهرام محمدیان در هفتمین نشست معاونین پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی، روسای گروه محتوا و تحقیق و پژوهش استانها که امروز دوشنبه 11 آبان ماه در اردوگاه شهید باهنر برگزار شد گفت: معاونین پژوهشی کار کلیدی یعنی آموزش نیروی انسانی را برعهده دارند.
وی ادامه داد: معاونین پژوهشی و برنامه ریزی در حوزه ساماندهی نیرو تلاش بسیاری کرده اند همچنین در حوزه آموزش نیروی انسانی و برگزاری دوره آموزشی پیشرفت زیادی داشتند.
معاون وزیر آموزش و پرورش اشاره کرد: کیفیت آموزشی باعث کیفیت دستگاه تعلیم و تربیت می شود هرچه معلمان کیفیت آموزشی را در حوزه کاری خود بهتر انجام دهند اولویت های پژوهشی بهتر عملیاتی می شود.
محمدیان تصریح کرد: بحث اعتباربخشی و ارزشیابی کتب درسی تدبیری است که در سازمان پژوهش و برنامه ریزی بررسی می شود.
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی عنوان کرد: طرحی با همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در دست پیگیری داریم تا سال آینده بتوانیم در فعالیت های پژوهشی یک قدم جلوتر باشیم.
محمدیان تصریح کرد: در کنار گروه های پژوهشی گروه تحلیل محتوا را داریم که بخشی از برنامه و تکالیف برنامه درسی را پی گیری می کند.این گروه با توجه به سیاست های وزارتخانه و توسعه مشارکت تلاش می کنند تا در سالهای آینده 10 تا 20 درصد محتوای آموزشی در استان ها با توجه به نیاز و موقعیت بومی لحاظ شود.
وی گفت: امسال در حوزه توسعه محتوای الکترونیکی جشنواره ای برگزار خواهیم کرد زیرا رویکرد ما در نظام آموزشی تنوع بخشیدن به رسانه های آموزشی است.
معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: محتوای افلاین به صورت سی دی در سازمان پژوهش قابل دسترس است نرم افزار آموزشی "برفراز آسمان" نیز امسال تولید شد که باید تولید محتوای برتر آموزشی را در پایگاه ملی مدارس (شبکه رشد) برقرار کنیم.
وی با اشاره به تاکیدات رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش افزود: سال گذشته تولید محتوا را در سایت تالیف سازمان قرار دادیم و سعی در دعوت بیشتر معلمان از انتشارات مدرسه برای تولید و نهایی کردن محتوا داریم.
محمدیان در خصوص ارتقای کیفیت نظام آموزشی گفت: با رعایت آموزشهای بهینه به معلمان و مدیران زمینه ارتقای کیفیت را افزایش می دهیم تا پژوهش ها در نظام آموزشی تاثیرگذارتر باشند.

شایان ذکر است: این نشست سه روزه در قالب کارگاه و کمیسیون های تخصصی تا روز چهارشنبه 13 آبان ماه ادامه خواهد داشت.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA