برگزاری کارگاه روش تحقیق در استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، عبدالرسول احمدی با بیان اینکه هفته پژوهش همانند سالها قبل به خوبی برگزار خواهد شد، افزود: امسال نیز برنامه های هفته پژوهش در 15 منطقه استان با شکوه هرچه تمامتر برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد: برای شناسایی پژوهشگران استانی، بانک اطلاعاتی پژوهشگران و معلمان پژوهنده تهیه شده است و برای علاقه مندان با دعوت از استید، کارگاه روش تحقیق و آمار گذاشته شده است. همچنین تعدادی مدرس روش تحقیق واقدام پژوهی به منظور تدریس در مناطق آموزش دیده اند.

احمدی با اشاره به فراخوان اولویت های پژوهشی آموزش و پرورش استان مرکزی که همه ساله منتشر می شود گفت: پروپوزال های دریافتی توسط تیمی از داوران ارزیابی شده و از کسانی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشند جهت عقد قرارداد پژوهشی دعوت به عمل خواهد آمد.

وی تصریح کرد: امسال نیز بنا داریم از پژوهشگران برگزیده، طرح های اقدام پژوهی برتر، الگوهای تدریس منتخب، دانش آموزانی که طرح های ابتکاری و قابل توجهی دارند، درهفته پژوهش تجلیل نمائیم.

احمدی درخصوص کتاب تفکر و پژوهش نیز گفت گرچه محتوای کتاب بسیار خوب است، زیرا ذهن دانش آموزان را به اندیشه وتفکر وامیدارد، ولی برخی از معلمین، خود با روش های تحقیق و پژوهش آشنا نیستند، لذا وقت کلاس بیهوده هدر می رود.

وی برگزاری چنین نشست وهمایش هایی را برای مبادله اطلاعات و بهره مندی از تجربیات سایر استان ها مفید ارزیابی کرد.   

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA