آشنایی با دانشمندان معاصر، موجب هویت‌بخشی و افزایش خودباوری دانش‌آموزان می شود

به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان دردیدار با مهدی صفاری‌نیا دبیر شورای سیاست‌گذاری جایزه علمی و فناوری مصطفی(ص) ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: دانشمندان مطرح تاریخ اسلام در کتاب‌های درسی مدارس معرفی شده‌اند ولی دانشمندان معاصر که در تولید دانش در دنیا تاثیرگذار هستند لازم است به دانش‌آموزان ایرانی معرفی شوند.

وی معرفی دانشمندان معاصر را موجب هویت‌بخشی و افزایش خودباوری در دانش‌آموزان عنوان کرد و گفت: جایزه مصطفی(ص) در بخش مسابقه فیلم سازی دانش آموزی نور ابن هیثم خود می‌تواند برنامه‌های منسجمی را در این راستا ترتیب دهد.

رئیس سازمان پژوهش وبرنامه‌ریزی آموزشی، رویدادهای دانش‌آموزی جایزه مصطفی(ص) را بسیار مفید و تاثیرگذار توصیف کرد و افزود: مسابقه دانش‌آموزی نور ابن‌هیثم می‌تواند در تعامل با جشنواره بین‌المللی فیلم رشد در راستای تولید فیلم کوتاه علمی، گام‌های بلند و ارزشمندی بردارد.

محمدیان تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش در حوزه تجاری‌سازی فناوری با پارک فناوری پردیس همکاری مفیدی جهت استفاده از ظرفیت بازار 12 میلیونی دانش آموزی کشور تعریف می‌کند تا در حوزه تجاری‌سازی مزیت رقابتی در کشور ایجاد شود.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش، پارک فناوری پردیس را محل مناسبی برای مراجعه و بازدید دانش‌آموزان و معلمان کشور و آشنایی آنها با آخرین دستاوردها در حوزه علم و فناوری دانست و تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش قصد دارد موزه‌های علوم را در تمامی استان‌های کشور ایجاد کند که در این راستا می‌توان از ظرفیت پارک فناوری پردیس در ایجاد این موزه‌ها استفاده کرد.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA