دکتر محمدیان در آستانه 22 بهمن سالروز پیروزی «کلمه » بر «سُلطه» پیامی صادر کرد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمدیان معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در آستانه 22 بهمن ماه پیروزی «کلمه » بر «سُلطه» پیامی صادر کرد. در این پیام آمده است:

بسم الله‌الرحمن‌الرحیم

«انّ‌الله لا یغیّر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم»

بیست و دوم بهمن 1357 همانند روز بعثت، روزِ حیاتِ مجدد برای دعوت آسمانیِ خداوندی برای خروج از ظلمتِ شِرک و جهل و حرکت در مسیر نور و روشنایی و عدالت و تحققِ حکومت حق به دست خلق خدا بود. روزی که«کلمه » بر «سُلطه» تفوق یافت و «جُنود الهی» بر «قدرت‌های شیطانی» غلبه کردند.

امروز 38 سال از آن پیروزی می‌گذرد و کلمة انقلاب در جهان پژواک انداخته است. در برابر امواج حق‌جویی و عدالت‌خواهی، صخره‌های مقاومت نظام سلطه فرو می‌ریزد و طنین کلمة انقلاب گوش سنگین مستکبران را نیز آزرده می‌کند. انقلاب چون رودی خروشان پیش می‌رود، ناخالصی‌ها را بیرون می‌ریزد، از سدبندها و موانع عبور می‌کند و با زلال جاری خویش جان‌ها را شادابی می‌بخشد.

امروز 38 سال از پیروزی کلمة توحید می‌گذرد و ستارة بلند آن بر بالاترین نقطة افق، امید به پیروزی نهایی را با ظهور دولت عدالت و صلح نوید می‌دهد.

انقلاب اسلامی هر چند در این 38 سال از معبرها و تنگناهای سختی عبور کرده و گردنه‌ها و عقبه‌های هولناکی را پشت سر گذاشته است ولی هرگز از ادامة راه و استمرار حرکت خویش باز ناایستاده است، هرچند برخی در پیمایش مسیر انقلاب با توقف و یا تغییر جهت از ادامه راه خسته و بازمانده اند، اما پیوستن نسل جدید به اردوی انقلاب عزم یاران و رهروان را بیش از پیش نموده است. امروز انقلاب اسلامی در چهارچوب جغرافیای ایران اسلامی محصور نیست، صدای عدالت‌خواهی، سلطه‌ستیزی و مقاومت آن نه تنها در منطقة اسلامی بلکه در اروپا و امریکا نیز قابل شنیدن است.

امروز جریان انقلاب چنان پر هیبت و رعب‌آور برای نظام سلطه شده است که دیگر پیش‌آهنگان نظام استکباری کاری از پیش نمی‌برند و برای مقابله با آن،« اربابان» خود به میدان آمده‌اند. اینها همه، از مهابت قدرت انقلابِ متکی به ارادة الهی است. خداوند این پیروزی را تضمین کرده است تا زمانی‌که انقلاب و انقلابیون در میدان نصرت الهی همانند بنیان مرصوص مستحکم بایستند.

یادآوری این نکته ضروری است؛ دشمن بیرونی، بدون یاری‌گیری از درون، نمی‌تواند به قلعة مستحکم انقلاب نفوذ کند. باید هوشیاری‌ها را افزون کرد، انسجام ملی را تقویت نمود، راه نفود دشمن را چه بر دل‌ها و اراده‌ها و چه بر مرزها و مسیرها باید بست.

دشمن، وسواس خَنّاسی است که از هر دری رانده شود از در دیگر قصد ورود می‌کند و باید که بر هر دری و دروازه‌ای نگهبانی گمارد.

دروازة سیاست را با کیاست، دروازة عزّت را با عزم و شهادت، دروازة رفاه و معیشت عمومی را با اقتصاد مقاومت، دروازة فرهنگ را با بصیرت، دروازة اجتماعی را با همدلی و وحدت و همه و همه را با اتکاء به ایمان و ولایت پاسداری نمود.

امروز سنگرهای انقلاب اسلامی در گوشه گوشه جهان اسلام در مقابله با کفر و استکبار درگیرند سنگرنشینان را باید با امید به دوام راهِ آنها و احترام به آرمان‌های انقلاب اسلامی و ارزش‌های به میراث رسیده از امام راحل رضوان‌الله تعالی علیه حمایت کرد.

هر چند امروز دشمنان ما به‌‌ویژه نظام صهیونیستی و همپالگی‌های مرتجع آنان در منطقه با پشتیبانی و اشارة دست دولت استکباری امریکا، اشتلم‌بازی می‌کنند و با راه‌انداختن گروه‌های ارعاب و ترور امنیت ملی بسیاری از دولت‌ها را به‌خطر انداخته‌اند، اما نظام جمهوری اسلامی در میادین مختلف در مصاف با استکبار جهانی سرفراز است.

راه‌پیمایی روز بیست و دوم بهمن ماه 1395 برگ زرین دیگری خواهد بود که امت اسلامی و ملت ایران به آن ببالد و دشمنان به‌ویژه امریکا از کینه و غیض لب بر دندان بگزند و جواب یاوه‌گویی‌های اخیر خود را دریافت کنند.

با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری معظم انقلاب و آحاد ملت شریف ایران به‌ویژه خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران با امید به وعدة فتح و نصرت الهی در صفوفی فشرده و با مشت‌هایی گره کرده در راهپیمایی روز بیست و دوم بهمن ماه، قدرت و اتحاد ملی را به نمایش خواهیم گذاشت.

 

محی‌الدین بهرام محمدیان

19 بهمن 1395

5
امتیاز: 5 (1 رای)

نظرات

خيلي خوب

ممنون و عالی بود

ارسال نظر

Image CAPTCHA