نگارگری‌ در تایلند با الهام از قصص قرآنی

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)؛ رایزنی فرهنگی ایران در تایلند در نظر دارد دوره آموزش نگارگری را از ۲۹ دی‌ماه در این مرکز برگزار کنند.

آرش گروئیان، هنرمند ایرانی مقیم تایلند و مدرس دانشگاه استاد و مربی این دوره خواهد بود و قرار است کلاس‌ها به صورت ۱۰ جلسه سه ساعته و یک روز در هفته برگزار شود.

آرش گروئیان گفت: این کلاس‌ها به همت و با حمایت رایزن فرهنگی ایران در بانکوک برگزار می‌شود و ما در دو مبحث عملی و تئوری و به دو زبان فارسی و انگلیسی با هنرجویان کار می‌کنیم.

وی افزود: تئوری شامل تاریخ نگارگری در ایران و مکاتب آن و به صورت جزوه‌ای ۳۰ صفحه‌ای است و کلاس‌ها به صورت ده جلسه سه ساعته، یک روز در هفته برگزار می‌شود.

مینیاتور و تذهیب
آرش گروئیان تصریح کرد: دوره آموزش نگارگری، شاخه‌های مینیاتور و تذهیب و همچنین بسته به انتخاب هنرجویان طراحی گل و مرغ، طراحی فرش و موضوعاتی از قصص قرآنی و موضوعاتی با استفاده از اشعار حافظ، سعدی، جامی و فردوسی و... را هم شامل می‌شود.

گروئیان ادامه داد: در مینیاتور ابتدا طراحی اولیه و سپس مثنی‌سازی* از یکی از آثار مکتب اصفهان (ترجیحا رضا عباسی) را آموزش می‌دهیم و طی مدت ده جلسه، هنرجو تمام تکنیک‌ها و ظرافت‌های این هنر را به طور عملی تجربه می‌کند.

 

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA