تولید مستندی با عنوان"غوغای بی هیاهو" با همکاری شبکه دوسیما آغاز شد

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش از ساخت مستندی با عنوان"غوغای بی هیاهو" با همکاری شبکه دوسیما خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهر امروز مرتضی نظری از همکاری مشترک این مرکز با صدا و سیما برای ساخت مجموعه مستند «غوغای بی هیاهو» خبر داد و افزود: سفر به دورترین و محروم ترین مناطق کشور و به تصویرکشیدن فعالیت معلمان عزیزدرمدارس کوچکی که با کمترین امکانات به امر آموزش وپرورش فرزندان ایران زمین می پردازند از اهداف ساخت این مجموعه مستند است.

وی افزود: نقطه عطف  این مجموعه آن است که در قسمت های مختلف آن وارد روستاهایی می شویم که به دلیل صعب العبوربودن مسیر دسترسی آن، تاکنون کمترگردشگری توانسته به آن مکان ها مراجعه کند.

نظری گفت: در این مستند 26 قسمتی، به روستاهایی می رویم که جمعیتی کمتر از10 نفر در آن زندگی می کنند و آموزش وپرورش تنها برای یک دانش آموز اقدام به  دایرکردن مدرسه نموده  تا تحقق عدالت آموزشی را در دورترین نقاط کشور مشاهده کنیم.

وی ادامه داد: مهم ترین نگاه تیم تولید کننده این مستند، پرداختن به وجهه انسانی وفداکارانه معلمان است که برای آموزش یک دانش آموز، مسیرهای پرخطر و سختی را طی می کنند.

نظری با اشاره به آماده شدن چهار قسمت ازاین مجموعه مستند، تصریح کرد: ساختار این مستند، روایی است وطبق توافق،پنج شنبه هر هفته یک قسمت 30 دقیقه ای از شبکه دوم سیما و قبل از اخبار 20:30 پخش می شود و هر بخش با عنوانی جدید به روایتی ساده از وضعیت سه ضلع فرآیند تعلیم وتربیت یعنی معلم، مدرسه و خانواده می پردازد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در این مجموعه مستند26 قسمتی با پرهیز از هرگونه اغراق و افراط، سبک زندگی روستایی به سبک کاملاً رئال به تصویر کشیده می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون مشاغلی همچون آتش نشانی،پزشک وپلیس در سریال های صداوسیما به عنوان قهرمان و نقش محبوب مورد توجه قرار گرفته اما نقش شغلی معلم کمتر به عنوان موضوع فیلم وسریال ومستند مورد توجه است.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA