اکران فیلم های منتخب 47مین جشنواره بین المللی فیلم رشد در یاسوج

مدیر کل آموزش وپرورش استان نیز در این جلسه گفت: ۵۲ فیلم خارجی و داخلی در همه ی شهرستانهای استان به واسطه برگزاری جشنواره فیلم رشد اکران خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان،هادی زارع پور گفت: برنامه ریزی برای استفاده از این فیلمها بصورت همزمان برای حدود80هزار فرهنگی ودانش آموز وخانواده ها انجام شده است.

وی گفت:این جشنواره با هدف استفاده از هنر تصویر در انتقال مفاهیم به دانش آموزان با محوریت علمی وتربیتی وآموزشی برگزار می شود.

مدیرکل آموزش وپرورش استان گفت: معلم در آموزش نقش محوری دارد اما استفاده از رسانه های آموزشی تصویری بویژه چند رسانه ای بعلت جذابیت بصری وصورتی باعث تحریک خلاقیت دانش آموزی ویادگیری مطلوب خواهد شد.

وی گفت:تشویق وترغیب فرهنگیان –دانش آموزان فیلم ساز برای ساخت فیلم های تربیتی-علمی-انیمیشن-داستانی از دستاوردهای این جشنواره هاست.

هادی زارع پور با بیان اینکه زبان هنر زیباترین واثرگذارترین روش بیان مفاهیم است گفت:بیش از 75درصد یادگیری از طریق حس بینایی انجام می شود واین مهم نشان دهنده ارزش وجودی استفاده از فیلم در آموزش در برابر حس شنوایی با13درصد است.

وی گفت: فیلمهای جشنواره همزمان در10شهرستان ومنطقه استان به نمایش گذاشته می شود.

مدیرکل آموزش وپرورش استان گفت: در این جشنواره دانش آموزان در برنامه زمانبندی شده از فیلمهای علمی-آموزشی وتربیتی رشد استفاده می کنند.

فرماندار بویراحمد در این آیین گفت: با وجود آسیبهای اجتماعی فراوان و با ظهور فضای مجازی بعنوان یک تهدید در دنیای امروزی، اهمیت جشنواره فیلم رشد برای دانش آموزان دوچندان احساس می شود.

شاهرخ کناری با تاکید بر اینکه آسیبهای اجتماعی در کمین دانش آموزان است، اظهار داشت: از مجموع ۱۳ ونیم میلیون دانش آموز در سطح کشور قریب به ۹ درصد آنها در معرض آسیب های اجتماعی هستند که از این تعداد ۱۹ درصد در معرض شدید آسیب فضای مجازی قرار دارند.

فرماندار بویراحمد گفت: درواقع مرزها در فضای مجازی شکسته شده است وبا وجودحدود ۴۵ میلیون کاربر اینترنت این مسئله بعنوان یک تهدید امروزی از آن یاد می شود.

کناری گفت:بر اساس آخرین اطلاعات 4هزار و500 دانش آموز در معرض خطر شدید فضای مجازی قرار گرفته اند که باید امداد رسانی به آنها به قید فوریت صورت بگیرد واز بین آنها قطعآ در استان کهگیلویه وبویراحمد نیز یافت می شود.

معاون پژوهش وبرنامه ریزی آموزش وپرورش استان هم گفت: در برنامه زمانبندی شده به مدت7روز ودر هر روز 3نوبت دانش آموزان وخانواده ها از فیلمهای جشنواره استفاده می کنند.

حسینعلی فاتحی خاطر نشان کرد: اهداف جشنواره بین المللی فیلم رشد نباید نادیده گرفته شود ودانش آموزان اولویت تربیتی وآموزشی را با دیدن فیلمهای جشنواره مد نظر داشته باشند.

مدیر آموزش وپرورش بویراحمد هم گفت: فرصت استفاده از فیلمهای برای برخی دانش آموزان مناطق روستایی نیز فراهم شده است.

علی حسن زاده گفت:با برنامه ریزی انجام شده بیش از 4هزار نفر دانش آموز در دنا از این فیلمها استفاده می کنند.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA