اختصاص 3 هزار و 400 میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت پاداش فرهنگیان باز نشسته

به گزارش مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش به نقل از استان گیلان، محمد باقر نوبخت در مراسم تجلیل از معلمان و بازنشستگان برگزیده استان با اشاره به طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان از فروردین ماه امسال، خاطرنشان کرد: در قانون بودجه سال 96 سه هزار و 400 میلیارد تومان برای اجرای این طرح در نظر گرفته شدکه به تدریج در طول برنامه ششم توسعه به بازنشستگان دولت پرداخت می شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به رشد 54 درصدی بودجه عمومی کشور نسبت به شروع کار دولت گفت: در سال 92 بودجه دولت 210 هزار میلیارد تومان بود که این رقم در سال 95 به 346 هزار میلیارد تومان رسیده است.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: با وجود مطلوب نبودن دریافتی های فرهنگیان، رشد 112 درصدی حقوق معلمان نشان از رویکرد مثبت دولت در توجه به فرهنگیان است.

نوبخت به افزایش اعتبارات عمرانی در کشور اشاره کرد و افزود: برخلاف تصور برخی افراد، بودجه های عمرانی  نسبت به سال 92 ، 91 درصد رشد داشته در حالیکه  اعتبارات جاری به نسبت سال 92 ، رشد 71 درصدی را نشان می دهد.

وی گفت: دولت یازدهم به اقشارآسیب پذیر توجه ویژه داشته است بطوریکه دستمزد مستمری بگیران کمیته امداد امام و سازمان بهزیستی نسبت به سال 92 افزایش 4/3 برابری را نشان می دهد.

گفتنی است؛ در حاشیه این مراسم، دکتر نوبخت از نمایشگاه آثار و دستاوردهای دانش آموزان هنرستانی برخی مناطق استان بازدید کرد.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA