گردهمایی کمیته تخصصی دبیرخانه تولید محتوا برگزار شد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه سه شهر اصفهان، ابوالفضل دقیق مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 ضمن خیر مقدم میهمانان بیان داشت اکنون که در عصر ایده های نو قرار داریم، کسانی موفقند که سرمایه گذاری انسانی داشته باشند. سازمان هایی ثروتمند هستند که علیرغم  اینکه تعدادشان کم و تکنولوژی کمتری داشته باشند اما از منابع انسانی غنی  برخوردار هستند. بنابراین کشورهایی که منابع انسانی ماهر دارند و برای اهداف آرمانی کشور تلاش می کنند در دست یابی به اهداف خود موفق ترند. کمیته های  تولید محتوای الکترونیک در مدارس  معنای تحول را  می دهد در این راستا انجام کارهای بسیار بزرگ ، کمال گرایانه و ناگهانی پلکان ترقی را پیمودن باعث می شود خیلی  از مدارس نتوانند آن چنان که شایسته است موفق عمل نمایند. یکی از عوامل پیشرفت  کمیته های تولید محتوا در مدارس، بهبود مستمر و اندک، و تاکید برتغییر ونوآوری های کوچک است که می تواند زمینه یک پیشرفت، تحول کلی و اساسی را فراهم ‌آورد. 

ابوالفضل دقیق در سخنان خود فن آوری های نوین را بعنوان روش پیشرفت و در نهایت، حرکتی به سوی فلاح و رستگاری خواند و سپس یادآوری کرد آموزش الکترونیکی به عنوان یکی از دستاوردهای عصر اطلاعات روز به روز گسترش می‌یابد، لذا با توجه به موانع و چالش‌های فراوان پیش روی آموزش الکترونیکی، لازم است مدارس، در استفاده از این فناوری جدی‌تر بکوشند. در پایان  ضمن تببین سیاست ها و اولویت های جدید تحقیقات و پژوهش، به اهمیت استمرار این گردهمایی ها تاکید کرد.

معاون پژوهش، برنامه ریزی نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در جلسه کمیته تولید محتوای الکترونیکی ناحیه 3 مطرح کرد اهمیت فناوری و هوشمند سازی دولت الکترونیک بر کسی پوشیده نیست و در سال های اخیر اقدامات موثری در کشور انجام شده است.

دکتر پناهی به اهمیت برگزاری جشنواره تولید محتوای الکترونیک در استان اشاره کرد و هدف از برگزاری این جشنواره را آشنایی معلمان را با مبحث تولید محتوای الکترونیکی دانست.

اکبر پناهی افزود امروز با پیدایش آموزش الکترونیکی، تصورات قبلی در زمینه نیاز به امکانات فیزیکی بسیار برای امر آموزش و یادگیری در سطح عمومی و آموزش عالی متحول و دگرگون شده است اکنون با به صحنه آمدن مراکز آموزش الکترونیکی، امکان یادگیری در هر زمینه‌ای، برای هر فردی و در هر زمان و مکانی به صورت مادام‌العمر فراهم است.

در پایان جلسه ضمن پاسخ به سوالات اعضای کمیته تولید محتوا، به شرح و رفع ابهام فرآیند های کاری این مجموعه پرداخته شد.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA