تجمع دانش‌آموزان مقابل دفتر سازمان ملل و محکومیت کشتار مسلمان میانمار

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، صبح روزسه شنبه تجمع دانش‌آموزان ایران اسلامی در مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در محکومیت جنایات دولت میانمار با سخنرانی دبیرکل اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان سراسر کشور و قرائت بیانیه توسط اعضای این اتحادیه برگزار شد و دانش‌آموزان، کشتار، سرکوب و کوچ اجباری هزار تن از مسلمانان میانمار را که با سکوت مدعیان حقوق بشر همراه است را محکوم کردند.

حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در این تجمع اظهار داشت: کشتار، سرکوب و کوچ اجباری هزار تن از مسلمانان روهینگیا و مشاهده این تصاویر هولناک، روح هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد و تأسف‌بارتر، سکوت مدعیان حقوق بشر است که با بی‌تفاوتی از کنار این حوادث وحشتناک می‌گذرند و در مقابل این کشتار و آوارگی هیچ عکس‌العملی نشان نمی‌دهند.

وی گفت: توطئه کشتار مسلمانان، این بار در میانمار نشان می‌دهد که اسلام ستیزی و سناریوی فشار بر مسلمانان و آواره سازی پیروان دین اسلام، با جدیت از سوی افراط گرایان غربی و شرقی دنبال می‌شود و در سکوت نهاد‌های مدعی حمایت از حقوق بشر، این توطئه جهانی با شدت و وقاحت بیشتری دنبال می‌شود.

علامتی خاطرنشان کرد: سرپوش گذاشتن غرب و نهاد‌های به اصطلاح حقوق بشری بر روی این فاجعه و چشم بستن بر نسل کشی بیرحمانه مسلمانان، نشان می‌دهد که این نهاد‌ها به جای آنکه جلوی این کشتارهای وقیحانه را بگیرند، به عنوان ابزاری در دست نظام سلطه و قدرت‌های زیاده خواه غربی، علیه کشورهای مستقلی همچون جمهوری اسلامی ایران توطئه کرده و بیانیه مداخله جویانه صادر می‌کنند.

دبیر کل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور خاطر نشان کرد: در یمن هزاران کودک بی گناه، قربانی تجاوز نظامی عربستان سعودی شده و هزاران تن از مردم،گرفتار بیماری وبا شده‌اند؛ در سوریه، عراق و در افغانستان و پیش از این در بوسنی، توطئه نسل کشی مسلمانان با چراغ سبز قدرت‌های اهریمنی جهان و حمایت پیدا و پنهان نظام سلطه و خونخواران و دیکتاتوری‌های سفاک تاریخ را سفید کرده است اما نکته متفاوت و قابل توجه درباره کشتار بیرحمانه مسلمانان میانمار این است که این جنایت‌ها در کشوری رخ می‌دهد که در رأس نظام سیاسی آن شخصی قرار گرفته است که جایزه صلح نوبل دریافت کرده است!

وی تصریح کرد: اگر اعطا کنندگان این جوایز به راستی قائل به توسعه صلح جهانی هستند، باید با پذیرش اشتباهات و جنایات دولت میانمار و محکوم کردن سکوت وقیحانه در برابر کشتار مظلومانه مسلمانان در این کشور، جایزه صلح نوبل را از عامل اصلی حمایت از این جنایت‌ها پس بگیرند

علامتی متذکر شد: آنها که با اغراض سیاسی جوایز صلح نوبل را اعطا می‌کنند و در واقع طراح اصلی این جنایات، همان طراحان جایزه صلح نوبل هستند تا در پس اینگونه اقدامات نمایشی و تزئینی ، برنامه اسلام هراسی و جریان نسل کشی مسلمانان را توجیه کنند.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور یادآورشد: در حال حاضر یکی از وظایف مهم دولت جمهوری اسلامی در حوزه سیاست خارجی، اقدام بین‌المللی و فشار دیپلماتیک علیه مدعیان آمریکایی و اروپایی حقوق بشر و تلاش برای تجمع آراء و اراده جهانی خصوصا کشورهای مسلمان برای برخورد با دولت میانمار و حمایت از مسلمانان مظلوم آن کشور است. 

وی بیان داشت: سران کشور‌های اسلامی با چشم بستن بر روی کشتار مسلمانان میانمار نشان داده‌اند که مسأله آنها نه شیعه است نه سنی، بلکه انفعال در برابر خواست اربابان غربی است. 

علامتی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر باید یادآور شد که قوه قضائیه نیز مسئول پیگیری حقوقی و تعقیب قضایی دولت و ارتش میانمار در مجامع حقوقی جهانی است و انتظار می‌رود حداکثر تلاش حقوقی خود را برای جلوگیری از این نسل‌کشی ظالمانه به کار گیرد. 

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور افزود: ملت بزرگ و انقلابی ایران به عنوان ملتی پیشرو در دفاع از حقوق مسلمانان و مظلومان، باید بار دیگر رسالت انقلابی خود در دفاع از ملت‌های بیگناه را ایفا کند چون همیشه نشان داده است که انقلاب اسلامی فراتر از قومیت، نژاد و مذهب، مخالف کشتار انسان‌های بیگناه در هر نقطه از جهان است.

وی گفت: ما بر این باوریم که وعده الهی در قدرت یابی مستضعفین در جهان بی شک محقق خواهد شد و روسیاهی جنایت علیه مستضعفان در میانمار، یمن، فلسطین، سوریه، عراق، افغانستان و سایر نقاط بر چهره آنها باقی خواهد ماند که با همه ادعاهایی که در دفاع از صلح و حقوق بشر دارند، از هیچ کوششی برای جنگ افروزی و کشتار بیگناهان دریغ نمی‌کنند.

در این مراسم بیانیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در محکومیت مسلمان میانمار توسط یکی از دانش‌آموزان به دو زبان فارسی و انگلیسی قرائت شد.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA