حضور یک میلیون 414 هزار و 495 دانش آموز کلاس اولی در جشن شکوفه ها

به گزارش مرکزاطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، صبح امروز رضوان حکیم زاده در مراسم جشن شکوفه ها و غنچه ها که در دبستان خیر ساز عیسی بهرامی منطقه یازده تهران برگزارشد، با تبریک شروع سال جدید تحصیلی برای دانش آموزان کلاس اولی اظهار کرد: امروز شاهد حضور 376 هزار و 754 دانش آموز در دوره پیش دبستانی، یک میلیون و 414 هزار و 495 دانش آموز در پایه اول هستیم.   

وی تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید، بیش از 7 میلیون و 700 هزار دانش آموز در دوران ابتدایی ثبت نام شده اند که این رقم نسبت به سال قبل 5 درصد رشد داشته است.

حکیم زاده افزود: رویکرد اصلی آموزش و پرورش ، تربیت متوازن و جامع دانش آموزان است و آموزش و پرورش تلاش می کند تا نهاد مدرسه راه را برای حرکت دانش آموزان به سمت حیات طیبه فراهم کند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، خاطرنشان کرد: از همه معلمان در سراسر کشور می خواهم آموزش و پرورش را در تربیت همه جانبه دانش آموزان  کمک و یاری کنند.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش زمانی موفق خواهد بود که معلمان و دانش آموزان به مدرسه تعلق خاطر داشته باشند و در تمام مراحل آموزش و پرورش دانش آموزان مشارکت کنند.

حکیم زاده با بیان اینکه در دولت دوازدهم برآموزش و پرورش به عنوان یکی از مهمترین دستگاه ها تاکید شده است، افزود: آموزش و پرورش باید به مساله اصلی کشور تبدیل شود و رسانه ها می توانند در این زمینه نقش موثری را ایفا کنند.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA