69مین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در فرانکفورت کار خود را اغاز کرد

۱۰۰ عنوان کتاب از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان در شصت‌ونهمین دوره نمایشگاه فرانکفورت عرضه می‌شود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ شصت و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت صبح امروز چهارشنبه19 مهرماه مصادف با  11 اکتبر کار خود را اغاز می کند‌، این نمایشگاه از بزرگ‌ترین،‌ با سابقه‌ترین و معتبرترین نمایشگاه‌های کتاب در جهان است که همه ساله زمینه‌های حضور، ملاقات و گفت‌‌وگوهای ده‌ها هزار نفر از عوامل نشر را فراهم می‌کند. در این نمایشگاه هزاران قراداد کپی رایت و ترجمه منعقد و انواع همکاری‌‌های حرفه ای در نشر بین الملل پی‌ریزی و رویدادهای مهم فرهنگی و ادبی برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

همچنین به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در این نمایشگاه حدود ۱۰۰ عنوان از کتاب‌های برتر کانون و کتاب‌های تازه تولید شده در معرض دید بازدید کنندگان قرار می‌گیرد که این کتاب‌ها شامل کتاب‌های تصویری، مجموعه شاهنامه، مجموعه نیاکان ما و... است. 
همچنین، بخش کتاب امور بین‌الملل کانون، اقدام به طراحی کاتالوگی به زبان انگلیسی از کتاب‌های تازه خود برای معرفی هر چه بهتر کتاب‌ها به ناشران خارجی کرده که قرار است در این نمایشگاه عرضه شود.

این نمایشگاه بیش از هر چیز یک گردهمایی جهانی برای عرضه حقوق و امتیاز کتاب‌ها برای ترجمه به زبان‌های دیگر است که به عنوان سمبل نمایشگاه‌های کتاب معرفی شده و هر ساله فعالان نشر در جهان از آن استقبال می‌کنند.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت دارای قدمتی طولانی است و نخستین بار در سال 1485 اندکی پس از آنکه ماشین چاپ گوتنبرگ انتشار کتاب را دگرگون کرد، برگزار شد. نمایشگاه کتاب فرانکفورت به شیوه فعالی از سال 1949 برگزارمی شود و از لحاظ تعداد ناشران و بازدیدکنندگان و به دلیل میزان بالای تبادلات و معاملات بزرگترین نمایشگاه کتاب دنیا محسوب می‌شود.

سه روز ابتدایی این نمایشگاه به بازدیدکنندگان تجاری (متخصصان صنعت چاپ و نشر) اختصاص دارد و دو روز آخر آن به روی بازدیدکنندگان عام گشوده می‌شود . همه ساله نویسندگان،‌ مترجمان،‌ نمایندگان عرصه نشر و شرکت‌های چند رسانه ای از سراسر جهان به منظور مذاکره و تعامل جهت دست یافتن به حقوق نشر و مجوز انتشار بین المللی آثارشان، عرضه و تبلیغ آثار و یافتن بازارهای جهانی، آشنایی با ناشران و عقد قراردادهای تازه در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حاضر می‌شوند.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA