شهید حججی وارد کتاب‌های درسی می‌شود

حجت‌الاسلام والمسلمین دکترمحی‌الدین بهرام محمدیان معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی شب گذشته ضمن حضور درغرفه خبرگزاری دفاع مقدس در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات، در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی دفاع پرس، به فصول درسی جدید اضافه شده به درس فارسی پایه دوازدهم که مربوط به شهید مدافع حرم محسن حججی اشاره کرد و اظهار داشت: طی فراخوانی زندگی شهید حججی در قالب مقاله شعر، عکس، فیلم‌نامه یک واحد درسی به کتاب فارسی پایه دوازدهم اضافه خواهد شد و تمامی آثار ارسال شده در قالب یک مجموعه آثار در اختیار جامعه قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: برای آثار برگزیده این فراخوان جوایز ارزنده‌ای در نظر گرفته شده است و مجموعه آثار ارسال شده در مجلات رشد، فیلم رشد و در عکس رشد مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دکترمحمدیان بیان کرد: مهلت ارسال آثار از فردا (هشتم آبان) آغاز خواهد شد و تا 15 بهمن صاحبان اثر می‌توانند آثار را برای ما ارسال کنند.

معاون پژوهشی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: درس زندگی شهید حججی در سال تحصیلی 97 – 98 وارد کتاب‌های درسی خواهد شد.

شایان ذکر است: پوستر و تیزر فراخوان شرکت در این مسابقه فرهنگی به نشانی ذیل قابل مشاهده می باشد:

Movie icon شهید حججی.mov (14.86 MB) 

4
امتیاز: 3.5 (2 رای)

نظرات

محسن حججی مصداق آب پاکی است که رذیلتهای درونی و بیرونی جامعه را شست. شهید محسن حججی طاهر و طُهر هستند.

اسلام وارد صدرش شده بود، صدری که بارها ضیق و شرح یافته بود؛ از پوسته‌ی سخت صدر عبور کرد و به شغاف رسید؛ حب خدا شغافش را ربوده بود؛ شغاف را تمام و کمال به حق سپرد و ادامه داد تا به قلب سوخته رسید! از قلب نیز گذشت، با پلک فؤاد برخورد کرد؛ فؤاد، حقیقت را رؤیت کرده بود. ناگهان خود را همچون زینب، اسیر در دستان شقی‌ترین اشقیا دید، که: وَ لا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیل اللهِ اَمواتاً بَل اَحیاءٌ عِندَ رَبِّهُم یُرزَقون. به راستی که محسن به آخرین مرحله‌ی ایمان رسیده بود. اسلام- انسان- ایمان- ایقان- ایقاظ- احسان

فقط میتونم بگم خدا خیرتون بده خدا کنه بتونیم راهشو ادامه بدیم.

ارسال نظر

Image CAPTCHA