بازگشت «طرح استخدام معلمان حق التدریس و ...»، به کمیته آموزش مجلس

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سید محمد شفیعی در خصوص تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان، اظهارکرد: درحال حاضر چهارمین جلسه کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان با همکاری وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید و باتوجه به گزارش هفتگی کمیسیون های مجلس، صبح روز دوشنبه پنجمین جلسه برگزار خواهد شد .

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش  تصریح کرد: در این جلسه به تناسب موضوع مسئولین مربوطه، وزراء و معاونین ذی ربط با دعوت کتبی حضور پیدا می‌کنند و نتایج مربوط به این موضوع پس از جمع بندی نهایی توسط کمیسیون مربوطه، جهت قرائت در صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.

وی به چگونگی تعامل وزیرآموزش و پرورش با مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: بنا به درخواست نمایندگان مجلس دیدارهای منظم هفتگی با وزیر آموزش و پرورش صورت می گیرد و این ملاقات‌ها در جهت حل مشکلات آموزش و پرورش در سطح ملی، استانی و منطقه‌ای انجام می شود.

شفیعی با تاکید بر این که تا کنون،100 نفراز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با وزیرآموزش و پرورش ملاقات داشته اند، افزود: وزیرآموزش و پرورش از بدو ورود درکابینه دوازدهم، هر هفته در مجلس حضور داشته و به درخواست‌ نمایندگان رسیدگی می‌کنند.

مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش به حضور معاونین وزیر آموزش و پرورش درکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اشاره کرد و گفت: فیض، معاون پرورشی و فرهنگی، حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت و عباسپور، مدیرکل انجمن اولیاء و مربیان  این هفته در کمیسیون حضور پیدا کردند .

شفیعی به بازگشت «طرح استخدام معلمان حق التدریس، مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی»، به کمیته آموزش، کمیسیون تحقیقات مجلس جهت بررسی اشاره کرد و گفت: با توجه به اهمیت و ظرافت کار تعلیم و تربیت، موضوع جذب و استخدام در آموزش و پرورش باید با حساسیت و دقت انجام شود ودر این خصوص با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسئولین حوزه تخصصی در وزارتخانه، سازمان اداری و استخدامی کشور و سایر مراجع ذی ربط در دولت همکاری نزدیکی داریم.  

وی خاطرنشان کرد: پس از برگزاری جلسات کارشناسی، «طرح استخدام معلمان حق التدریس، مربیان پیش دبستانی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی» جهت تعیین تکلیف نهایی از طریق کمیسیون به صحن علنی ارسال خواهد شد.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA