اولین جلسه ستاد هفته پژوهش وزارت آموزش و پرورش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دکتر علیرضا عصاره در اولین جلسه ستاد گرامیداشت هفته پژوهش وزارت آموزش و پرورش با حوزه های ستادی و معاونت ها، که صبح امروز(سه شنبه 24 آبانماه) با حضور نمایندگان تام الاختیار دانشگاه شهید رجایی، دانشگاه فرهنگیان، معاونت ها، سازمان ها، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و مراکز حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش و نمایندگان آموزش و پرورش شهر و شهرستانهای استان تهران در سالن جلسات پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش برگزار شد، با اشاره به نقش مهم و تعیین کننده پژوهش در سیاست گذاری و تصمیم سازی های مسئولان، افزود: تحولات زندگی بشر  نشان از گسترش روز افزون اهمیت علم و تحقیق دارد، به ویژه در نیمه دوم قرن بیستم کشورهای صنعتی و در حال توسعه با آگاهی از نقش پژوهش در خلق فن‌آوری و شتاب‌دهی برای توسعه، عمده توجه خود را مصروف تقویت و ارتقای بخش تحقیقات نموده اند. از این رو می‌توان گفت بین پیشرفت بخش تحقیق و شتاب توسعه فراگیر و پایدار در هر کشور ارتباط مستقیم برقرار است.

وی اضافه کرد: نقش پژوهش در توسعه همه‌جانبه پایدار چنان برجسته و انکارناپذیر است که می‌توان آن را بدون تردید نیروی محرک توسعه در همه حوزه‌ها اعم از آموزش و پرورش، اقتصاد، سیاست و جامعه دانست.

دکترعصاره ضمن نمادین دانستن مراسم هفته پژوهش، تصریح کرد: باید از این فرصت مغتنم که با حضور 2 وزیر(وزیران محترم علوم، تحقیقات و فناوری وآموزش و پرورش) در جهت تکریم پژوهشگران برگزار می گردد، استفاده نمود.

در ادامه هریک از نمایندگان بخش های مختلف حوزه ستادی، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات خود، طرح ها و برنامه های پیشنهادی خود برای هفته پژوهش را ارائه و به تبادل نظر پرداختند.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA