ورود معلمان و دانش‌آموزان به اجرای طرح‌های پژوهشی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, علیرضا عصاره در نشست خبری هفته پژوهش، اظهار کرد: هفته پژوهش از تاریخ 20 تا 26 آذر برگزار می‌شود و 21 آذر از دانش‌آموزان پژوهشگر تقدیر خواهیم کرد و شعار این روز پژوهش, فناوری, دانش‌آموز و مدرسه است.

وی با اشاره به اهداف هفته پژوهش، گفت: بحث و تبادل نظر برای همدلی پژوهشگران, ایجاد بستر برای منزلت اجتماعی پژوهش و نقش آن در کارایی آموزش و پرورش و تجلیل از پژوهشگران و دانش‌آموزان پژوهنده از اهداف این هفته است.

سرپرست پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش ادامه داد: 6 برنامه را مدنظر داریم که عبارتند تقدیر از معلمان پژوهنده و از 9 نفر تقدیر خواهد شد, انتخاب سه پژوهشگر برگزیده در حوزه آموزش و پرورش, انتخاب طرح و پژوهش نامه برگزیده, انتخاب تجارب و نوآوری‌های برگزیده استان‌ها, انتخاب دانشجو معلمان پژوهنده و تقدیر از 6 دانشجو معلم و تقدیر از 21 دانش‌موز پژوهشگر توسط دو وزیر آموزش و پرورش و علوم.

عصاره ادامه داد: برای سال 96 اولویت‌های پژوهشی را با اولویت معاونت‌ها و تشکیل کمیته‌های مختلف مسائل و اولویت‌های هر دفتر را مشخص و مجموعه‌ای از اولویت‌ها را تعیین کردیم و 180 پژوهش تعیین شد 60 پژوهش برای پژوهشگاه مطالعات, 60پژوهش در قالب پایان نامه‌های دانشجویی و 60 پژوهش برای پژوهشگران بیرونی و فقط بودجه مربوط به پژوهشگاه تهیه شده است.

وی بیان کرد: تحقیقات خوبی در بحث آسیب‌های اجتماعی داریم و کاربست این پژوهش‌ها نیازمند سیاست‌ها و آیین نامه‌هایی است. برای جلوگیری از مصرف مواد مخدر در مدارس طرح بزرگی را در پژوهشگاه تدوین کردیم تا در کتاب‌های درسی مواد آموزشی در این باره داشته باشیم و این مطالب تولید و در کتاب‌های درسی قرار گرفت اما بخش دیگری از آسیب‌ها نیازمند همراهی سایر نهادهاست.

سرپرست پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که درباره ادغام معاونت‌ها از شما کار پژوهشی خواسته اند یا خیر گفت: ادغام معاونت‌ها از سوی ریاست جمهوری اعلام شده است و در این رابطه ما اطلاعی از اقدامات پژوهشی نداریم.

عصاره درباره حمایت از دانش‌آموزان پژوهشگر گفت: برنامه‌ای تدوین نکردیم ولی به دنبال تدوین برنامه در این رابطه هستیم و این یکی از آرزوهای ماست.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA