عملکرد آموزش و پرورش در حوزه نماز قابل تقدیر است

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،  پیش از ظهر امروز حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی در همایش تجلیل از خادمین نماز حوزه ستادی در سالن اجتماعات شهید رجایی که با حضور وزیرآموزش وپرورش برگزار شد، اظهارکرد: دین باید جزئی از زندگی باشد نه اینکه از بیرون تزریق شود، بنابراین باید درهمه عبادات از جمله نماز خلوص داشته باشیم.

وی افزود: در مقایسه با زمان قبل از انقلاب اسلامی، وضعیت اقامه نماز درکشور قابل قیاس نیست و این از برکت خون شهداست، ‌اما اقامه نماز به شکل فعلی در شأن و منزلت نظام جمهوری اسلامی نیست.

حجت‌ الاسلام قرائتی تصریح کرد: افتخار جمهوری اسلامی این است که دیپلم نمازخوان تربیت می‌کند وگرنه دیپلم تارک الصلاه در سایر کشورها نیز تربیت می‌شوند، بنابراین اگر دیپلم تارک الصلاه پرورش ندهیم برای آخرتمان کاری انجام نداده‌ایم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: در هر بخش و قسمتی که دشمن روی آن حساس است باید سرمایه گذاری کنیم و آن را تقویتت کنیم، بنابراین جوان ما بسیار درمعرض خطر هستند که باید برای نهادینه کردن فرهنگ نماز در آنها تلاش کرد، زیرا نمازجوانان را در برابر آسیب ها حفظ می کند.

وی ادامه داد: یک مدیر خوب به گذشته خود در زمینه انجام فعالیت‌های مناسب و مطلوب کمتر توجه می‌کند بلکه بیشتر به آینده می‌اندیشد وسعی می‌کند کاستی‌های موجود را رفع کند.

قرائتی عملکرد آموزش وپرورش در زمینه نماز را قابل تقدیر دانست وخاطرنشان کرد: هرچند تلاش‌های چشمگیری در این خصوص صورت گرفته اما کافی نیست و باید این فعالیت‌ها گسترش یابد.

وی با انتقاد از محتوای کتاب‌های درسی گفت: بسیاری از محتواهای آموزشی که در کتاب‌های درسی آمده است برای دانش آموزان کاربردی ندارد وباید موضوعات موردنیاز زندگی آنها جایگزین شود.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور اظهارکرد: والدین باید روی دین بچه‌ها حساس باشند که اگر فرزندانشان دیندار تربیت شوند از آسیب‌های اجتماعی مصون خواهند بود

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA