رئیس‌جمهوری، سخنران ویژه سی‌ویکمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی

به گزارش خرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، سی و یکمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی فردا سه‌شنبه ۱۴ آذرماه با سخنرانی حجت الاسلام‌ و‌المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در سالن اجلاس سران کشور‌های اسلامی آغاز به کار می‌کند. 
این کنفرانس به مدت سه روز به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و با حضور۵۰۰ مهمان داخلی و خارجی برگزار می‌شود.
سی‌و‌یکمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با عنوان «وحدت و الزامات تمدن نوین اسلامی» که میهمانان و شرکت‌کنندگان اجلاس پیرامون این موضوع به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.
در این کنفرانس ۶ کمیسیون تخصصی با عناوین «موقعیت کنونی جهان اسلام و راهکارهای فعال کردن مؤلفه‌های فرهنگ وتمدن ساز»، «ویژگی‌های تمدن نوین اسلامی و تمایز آن از غرب»، «طرح‌های احیاگران جهان اسلام جهت تمدن‌سازی نوین اسلامی»، «نقش خودباوری مسلمانان و اتحادیه‌های تقریب نهاد در تشکیل تمدن نوین اسلامی»، «مساعی حمیده» و «تمدن نوین اسلامی به مثابه راهبرد وحدت اسلامی» برگزار می‌شود، همچنین در حاشیه این کنفرانس نشست «اتحادیه جهانی علمای مقاومت»، «اتحادیه جهانی سادات» و «اتحادیه جهانی زنان مسلمان» برگزار می‌گردد.
حجت‌الإسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور اسلامی ایران سخنران مراسم افتتاحیه این کنفرانس خواهد بود. همچنین میهمانان این کنفرانس در سال‌روز میلاد پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار خواهند داشت و از بیانات ایشان بهره مند خواهند شد.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA