دبیرستان‌های علوم و معارف، عهده‌دار تعلیم و تربیت در تراز جمهوری اسلامی هستند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم,  پیام سید محمد بطحایی به همایش به سوی تعالی توسط جعفرابادی مسئول رشته علوم و معارف اسلامی در شورای عالی آموزش و پرورش قرائت شد.

در این پیام آمده است: سند تحول آموزش و پرورش فرادستی و مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی از بنیادی‌ترین اسناد نظام و محصول اراده ملی و عزم فراگیر جمعی از نخبگان است.

اقدام موثر پیرامون سند تحول منوط به جریان سازی و اجرای آن توسط تمام دست‌اندرکاران از جمله علاقه‌مندان به آموزش و پرورش نسل آینده‌ساز کشور است.

دبیرستان‌های علوم و معارف اسلامی گرچه تعداد اندکی هستند اما با همت افراد صالح ایجاد شده‌اند و عهده‌دار تعلیم‌وتربیت تراز جمهوری اسلامی هستند و خروجی‌های آن دارای مراتبی از حیات طیبه هستند که مورد تاکید سند تحول بنیادین است.

وجود این مدارس برای دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه موجب برکت و امید است و امیدوارم آموزش و پرورش و سایر نهادهای مرتبط با همراهی هم گام‌های جدی برای توسعه آن بردارند. اقدام فعلی باعث جذب دانش‌آموزان علاقه مند به این می‌شود و از دست‌اندکاران این همایش که برای تحقق آموزش و پرورش آرمانی تلاش می‌کنند تشکر می‌کنم و برای دانش‌آموزان آرزوی موفقیت دارم.

همچنین حجت الاسلام حسینی در همایش به سوی تعالی عنوان کرد: دو نفر در تاسیس رشته علوم و معارف اسلامی اثرگذار بودند نخست آقای اکرمی وزیر اسبق آموزش و پرورش و آیت‌الله امامی کاشانی که پیشنهاد دهنده تاسیس این رشته بودند.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA