ارائه یک الگوی موفق و طرح‌واره به دانش‌آموزان

به گزارش خبر روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، در ادامه برگزاری سلسله نشست‌های اندیشه‌ورزی (بزم اندیشه) صبح امروز یکشنبه 16 دی ماه، سازمان میزبان آقای دکتر ابوطالب سعادتی عضو محترم هیئت علمی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی بود که در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد، دکتر سعادتی گفت:تعاریف درارتباط با هوش بسیار زیاد است و آخرین نظرات هوش در حال تغییر است وی افزود، ابزار‌های هوش باید به روز شود و ما نیازمند پژوهش بنیادین هستیم و این کار باید در پژوهش سرا ها انجام شود.

سعادتی گفت: هوش به شدت وابسته به ساختار اجتماعی است، دانش‌آموزان ما باید تفکر خود را تغییر دهند. بین هوش و استعداد تفاوت بسیاری وجود دارد چرا که هوش یک پدید‌ه چند جانبه است.

سعادتی مشکل را عدم مرزبندی در هوش و استعداد دانست که در علم انجام نشده است. وی اظهار داشت ارائه یک الگوی موفق و طرح واره به دانش آموزان ضروری است.

وی همچنین نظریه‌هایی را در ارتباط با هوش مطرح کرد که شامل: روانسنجی- عصبی- زیستی- رشدی- شناختی –معاصر بود و پیرامون نظریه گاردنر و استرنبرگ توضیحاتی را ارئه داد.  

وی گفت این نظریه‌ها به ما می‌گوید که چطور انسانی با بینش بالا داشته باشیم . سعادتی در آخر به پروژه رنگین‌کمان پرداخت که شامل‌: مهارت های عملی- تحلیلی- خلاقانه و خردورزی بود.

وی افزود:  نتیجه‌ای که می‌توان گرفت آشنا شدن با واقعیت‌های جامعه و تبدیل شدن به انسان های سازگار و موفق که خود بتوانند زندگی خود را بسازند و مشکلی برای جامعه ایجاد نکنند  چرا که آزمون‌ها نمی‌توانند انسان‌های با هوش را شناسایی کنند و ابزار‌ها  توانایی تشخیص هوش را ندارند .و آنچه مهم است این است که ما در کشوری زندگی می‌کنیم که می‌خواهیم همه چیز را به عدالت برسانیم بنابر این منفعت عام را باید در نظر گرفت.

  

خبر: معینی 

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA