آغاز گردهمایی کشوری سرگروه های درس جغرافیا در ارومیه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، گردهمایی سرگروه های درس جغرافیای کشور شامگاه روز سه شنبه در محل باشگاه فرهنگیان ارومیه آغاز به کار کرد.

 مهین‌ منافی، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان غربی در گردهمایی کشوری سرگروه های درس جغرافیا در ارومیه اظهار داشت: آموزش با دو بال پرواز می کند که بال اصلی آن گرو های آموزشی می باشد.

وی با بیان اینکه سند تحول جز با همکاری سرگروه های آموزشی محقق نمی شود؛ افزود: آذربایجان غربی در زمینه گرو ههای اموزشی درس جغرافیا دارای پتانسیل های خوبی است و ۷۰ نفر در این راستا در استان فعالند و با حضور در کنار معلمان به راهنمایی و ارائه پیشنهادات در راستای بهبود کیفیت تدریس این درس می پردازند.

منافی با بیان اینکه ارتقای جایگاه گروه های اموزشی از اهداف در حال پیگیری در استان است ، اضافه کرد: این موصوع جز با مطالعه و تحقیق و اجرای سند تحول بنیادین محقق نمیشود.

وی اضافه کرد: قالب های درسی کشورهای همسایه هرگز نمی تواند برای کشور ایران و استان های آن کارساز و مفید باشد و نیازمند قالبهای درسی خاص برای کشور که مطابق با اقلیم و جغرافیای ایران است می باشد.

وی با بیان اینکه جغرافیا علم ارتباط متقابل انسان با محیط زیست خود است گفت: باید در دوره جدید که الگوی آموزشی ما بر اساس سند تحول است فعالیتهای انجام شده نیز در آن قالب گنجانده شود.

منافی کنکور را یک بیماری برای دانش اموزان و عامل استرس آنان بیان و اضافه کرد: این موضوع موجب از بین رفتن نتایج تلاشهای انجام شده در گروه های آموزشی می شود.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA