تکریم و معارفه معاون توسعه و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی

به گزارش واحد خبر سازمان پژوهش وبرنامه ریزی آموزشی طی مراسمی ضمن معرفی آقای علی باقرزاده به عنوان معاون جدید توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش، از خدمات آقای حسین طلایی معاون سابق سازمان تقدیر گردید. در این جلسه ریاست سازمان ضمن تبریک فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر گفت: همه افراد و برنامه‌ها در سازمان پژوهش باید با هدف ایجاد مدرسه زندگی و عناصر اشاره شده به آن در اسناد تحولی همچون توانمندی، تعاون، هویت ملی، مجاهدت در راه حق، یادگیرندگی و ... حرکت کنند.

حجه الاسلام دکتر ذوعلم گفت: هدف همه ما باید اصلاح و ارتقاء فرهنگ و هویت سازمان و تحقق بایستگی‌های لازم مطابق با اسناد بالادستی باشد و فلسفه جابه‌جایی‌ نیروی انسانی در سازمان هم فقط فراهم کردن بستری برای نگاه عمیق‌تر به تحول و اجرای کامل برنامه درسی ملی و نقشه راه آن است.

در این جلسه حسین طلایی ضمن اشاره به اینکه احیای دارالفنون، تبدیل وضعیت استخدامی نیروهای قراردادی با سوابق حتی 20 سال به بالا و جامعیت بخشیدن به سیستم یکپارچه الکترونیک در سازمان سه مأموریت نیمه کاره وی بوده است، گفت: مدیریت جدید در صورت صلاحدید قطعا جهت تکمیل آنها اهتمام لازم را خواهد داشت.

در ادامه علی باقرزاده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 41 هزار معلم و دانش‌آموز شهید و تبریک ایام دهه فجر، اصلی‌ترین مأموریت آموزش و پرورش را اجرای سند تحول بنیادین دانست و گفت: برنامه درسی ملی خیمه و ستون اصلی سند تحول است.

باقرزاده گفت: پیام تحول در آموزش و پرورش تحول در یادگیری است و تمامی شکاف‌های اقتصادی، اجتماعی، علمی، فرهنگی، آموزشی و ...ناشی از تفاوت افراد در دسترسی به آموزش با کیفیت و بهره‌مندی از یادگیری است و در واقع اصلی‌ترین وظیفه ما اصلاح مقولات نگرشی، روش‌ها و سبک‌های آموزش برای احیای "فرایند یادگیری" است.

ایشان همچنین به وظایف دیگری در راستای تصدی مدیریت خود اشاره کرد و گفت: تأمین و توزیع عادلانه منابع، تحلیل نتایج و بازدهی، تأمین نیروی انسانی برخوردار از صلاحیت‌های حرفه‌ای، اصلاح روش‌های انجام کار، پرداختن به مشکلات صنفی همکاران، تهیه محتوای غنی و اثربخش آموزشی بخشی از تلاشهای پیش روی ما خواهد بود.

معاون جدید توسعه و پشتیبانی در خاتمه از 7 اصل اخلاقی که همیشه سرلوحه عملکرد وی بوده نام برد: صداقت، صمیمیت، صلابت، تعهد، تلاش، تخصص و تدبیر.

در این جلسه جناب آقای ملکی به عنوان مشاور رئیس سازمان معرفی شد.

1
امتیاز: 1 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA