فیلم رشد به یک رویداد فرهنگی و بین المللی تبدیل شده است

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش تنگستان، ناصر کرمی در مراسم افتتاحیه چهل و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم رشد، ضمن تبریک و گرامی داشت پیروزی انقلاب اسلامی گفت: یکی از اهداف انقلاب اسلامی، تغییر در شرایط فرهنگی و تربیتی بود، چرا که رویکرد حکومت سابق در مسائل فرهنگی و تربیتی با آموزه های دینی مردم و سنت ها و باورهای اسلامی در تضاد بود که این موضوع را در هنر قبل از انقلاب، بویژه‌در سینما و فیلم های سخیف و مبتدی و مبتذلی که نشان می دادند، می توانیم ردیابی کنیم؛ ولی با پیروزی انقلاب اسلامی، هنر متحول شد و از جایگاه رفیع و منیعی برخوردار گشت.

کرمی به جهش سینمای ایران در نظام جمهوری اسلامی و حضور پررنگ و برجسته کارگردانان، بازیگران، فیلم نامه نویسان و دیگر هنرمندان صحنه فیلم در عرصه های بین المللی اشاره کرد و گفت درخشش هنرمندان سینمایی ایران به گونه ای بوده است که حتی مخالفین و منتقدین نظام جمهوری اسلامی ایران نیز معترف به این جهش و پیشرفت و تکامل و بالندگی فیلم های ایرانی شده اند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر، با توجه به نمایش سالانه فیلم رشد که بخش عمده آن ها حاصل کار دانش آموزان و فرهنگیان است، تصریح کرد: امروز فیلم رشد به یک رویداد فرهنگی و بین المللی تبدیل شده است.

ایشان افزود: در سال جاری چهل اثر برگزیده در سطح استان داشته ایم که هفت اثر به مرحله کشوری راه یافته اند و در هجده شهرستان و منطقه استان بوشهر در بیش از بیست مرکز، این فیلم ها در معرض نمایش قرار می گیرند.

کرمی یکی از وجوه اهمیت فیلم رشد را تاثیرگذاری در آموزش موضوعات درسی و تنوع بخشی به کلاس درس عنوان کرد و از معلمان خواست با بهره گیری از فیلم های گوناگون بر غنا و شادابی کلاس درس خود بیفزایند.

در شروع این برنامه، مدیر آموزش و پرورش تنگستان گفت: یکی از روش هلی نوین یاددهی-یادگیری بهره گیری از فیلم به عنوان یکی از رسانه های اثربخش آموزشی است و قطعا اگر ما خواهان انتقال موثرتر و پایدارتر آموزه های اخلاقی، مهارت های زندگی و مطالب آموزشی به دانش آموزان مان هستیم، بهره گیری از قالب هنر، بویژه فیلم می تواند فرایند این انتقال را تسهیل نماید و جذابیت ببخشد.

حسین پولادیان اظهار داشت:با برنامه ریزی هایی که انجام داده ایم تعداد ۵۹ مدرسه شهرستان در طول این هفته می توانند فیلم های جشنواره را تماشا کنند.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA