انتظارات از آموزش و پرورش باید متناسب با منابع و امکانات آن باشد

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونین و مدیران کل آموزش و پرورش های سراسر کشور، در اردوگاه شهید باهنر تهران با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد و مسائل جاری و هم چنین سیاست ها و اهداف کلان موردبحث و بررسی قرار گرفت.

براساس این گزارش؛ در نوبت بعدازظهر این گردهمایی، اغلب مدیران کل به سخنرانی پرداخته و مسائل بسیاری را مطرح و مورد بحث وبررسی قرار دادند.

انتقاد از تغییرات مکرر در برخی سمت های مدیریتی موضوعی بود که برخی مدیران به آن اشاره نمودند و بر ضرورت عدم دخالت سیاست در آموزش و پرورش تأکید کردند.

مدیران بر به کارگیری پیشکسوتان فرهنگی در امر مشاوره توسط مدیران کل، تشکیل کارگروه های سامان دهی نیروی انسانی و رفع مشکلات نیروهای خدماتی نیز تأکید کردند.

برخی از مدیران کل آموزش و پرورش بر همکاری بیشتر نهادهای ذی ربط برای اجرای سند تحول بنیادین تأکید و ابراز کردند، بخش هایی از سند تحول بنیادین چنان که باید، قابل فهم نیست و پیشنهاد می شود کمی شفاف و روان تر پیاده سازی شود و معلمان اجرای سند را در کلاس های درس پی گیری کنند .

 تعدادی از مدیران با اشاره به سخنان و سیاست های وزیر آموزش و پرورش مبنی بر عدم تمرکزگرایی و تفویض اختیاربه مدراس بر عملی کردن این سیاست تأکید نموده و خواهان رفع موانع قانونی در تحقق تفویض اختیار شدند.

در بخش دیگری از سخنان مدیران کل، از دخالت برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در عزل و نصب ها انتقاد و اظهار نمودند، هرچند تعامل و همدلی با نمایندگان مردم امری ضروری است، اما این موضوع نباید موجب دخالت بیش از حد آنها در انتصابات شده و باعث به کارگیری مدیران غیرهم سو با دولت شود.

براساس این گزارش؛ برخی از مدیران به سونامی بازنشستگی در سال های آتی اشاره و پیشنهاد کردند، تجمیع مدارس کوچک و استفاده بیشتر از ظرفیت مدارس غیردولتی می تواند در این خصوص کارگشا باشد.

در پایان، مدیران استان ها بر بررسی پوشش تحصیلی اتباع خارجی، آموزش وپرورش مدیران برای تحقق مدرسه محوری، گفتمان سازی در راستای احیای شأن و منزلت معلم در جامعه، توانمندسازی نیروی انسانی، حذف ساختارهای حجیم و آموزش نیروی انسانی با موضوع مدرسه محوری و بهره گیری از شخصیت های ملی در گردهمایی ها از جمله؛ موضوعاتی بود که در این گردهمایی بررسی و مورد تأکید قرار گرفت.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA