کاروان تالیف کتب درسی که از پایه اول آغاز شده بود، در پایه 12به ایستگاه آخر رسید

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دکتر محمود امانی طهرانی در گفتگو با خبرنگار جوانه ها شبکه2 سیما، اظهار کرد: کاروان تالیف کتب درسی که در راستای سند تحول از پایه اول ابتدایی آغاز شده بود در پایه دوازدهم به ایستگاه آخر رسید.

وی افزود: برخی کتاب ها(34 عنوان) نوپدید هستند. به این معنا که چنین عناوینی در گذشته وجود نداشته مانند تفکر و پژوهش، کار و فناوری، تفکر و سواد رسانه ای، انسان و محیط زیست، مدیریت خانواده و سبک زندگی و برخی عناوین که از قبل وجود داشته، محتوای آن تغییر یافته است.

دکتر امانی با اشاره به محتوای کتاب مدیریت خانواده و سبک زندگی، آن را یک نیاز اساسی برای دوره جوانی توصیف و اضافه کرد: محتوای این کتاب در راستای سند تحول و بر اساس مطالعات و نیاز سنجی های صورت گرفته تدوین شده است به گونه ای که حتی پس از فراغت از تحصیل نیز در زندگی شخصی و خانواده مورد استفاده قرار می گیرد.

وی مراعات سه شاخص اساسی 1- تراز علمی 2- تراز هنری و پداگوژیکی و 3- تراز فرهنگی را برای کلیه مولفان کتب درسی لازم و ضروری دانست و اضافه نمود: محتوای کتاب های پایه دوازدهم آماده شده و برای اعتباربخشی ارسال شده است. علاوه بر این پیش نویس(غیرقابل استناد) آن نیز در سایت دفتر تالیف به نشانی بارگذاری شده و در دسترس عموم به ویژه معلمین، کارشناسان، دانش آموزان و اولیای آنها قرار گرفته است، تا چنانچه نقد و یا نظری دارند به دفتر تالیف ارسال نمایند.

مدیرکل دفتر تالیف کتب درسی ابتدایی و متوسطه نظری، تصریح کرد: نتایج اعتبار سنجی و نظرات گردآوری شده پس از جمع بندی به شورای تالیف که متشکل از معلمان با تجربه و متخصصین در درس، هنر ، روانشناسی، آئین نگارش و... هستند مورد بررسی قرار می گیرد و پس از اعمال نظرات کارشناسی شده برای چاپ ارسال می گردد. 

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA