نیل به خودکفایی و کسب روزی حلال، هدف رشته صنایع چوب

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، لطفی نیا اظهار کرد: بررسی کتاب های پایه دوازدهم که نوپدید(جدید التالیف) است، در شورای برنامه ریزی که متشکل از خبرگان و صاحب نظران با تجربه این رشته هستند، مورد نقد و بررسی قرار می گیرد تا مشخص شود؛ آیا تیتر انتخاب شده مناسب است؟ متن انتخاب شده از اتقان علمی لازم برخوردار است؟، تصویر گویاست؟، نحوه چینش متن وتصاویر مناسب است؟، که در صورت تائید شورا محتوا برای چاپ ارسال می شود.

وی افزود: در تدوین محتوای کتاب های درسی از استانداردهای روز دنیا استفاده شده است.

لطفی نیا اضافه کرد: هنرجویان در درس طراحی و ساخت کابینت آشپزخانه با مواد اولیه و اتصالات مورد نیاز ساخت کابینت، انواع اتصالات (پیچ، الیت، بیسکویتی و دوبل) که در ساخت کابینت به کار میرود و وسایل مورد نیاز برای برش کاری و روش استفاده از آنها و نکات ایمنی مربوط به کار آشنا می شوند.

و در درس طراحی و ساخت مبلمان کودک و نوجوان با وسایل لازم برای برشکاری و روش کار با انها، بررسی نکات ایمنی هنگام کار، ساخت انواع جا کتابی و روش های طراحی آن، طراحی کمد لباس کودک و نوجوان با نرم افزار کیچن دراو (Kitchen Draw)، توانایی کشیدن نقشه مورد نیاز قطعات میز تحریر،توانایی ساخت میز تحریر، توانایی ساخت گهواره و تخت خواب کودک و توانایی چیدمان اتاق کودک و نوجوان  با نرم افزار آشنا می شوند.

و در درس طراحی و ساخت مبلمان اداری با روش چیدمان فضای اداری با کمک نرم افزارهای مختلف، طراحی جا کتابی و قفسه اداری همچنین کشیدن نقشه های آن با نرم افزار اتوکد و ساخت و مونتاژ آنها. طراحی، نقشه کشی و ساخت فابل های ۲ کشو و ۳ کشوی اداری، طراحی و ساخت میز کارشناسی و کنفرانس آموزش، نقشه کشی و ساخت پیشخوان یا کانتر آموزش. توانایی اجرا چند نوع چیدمان. آشنا می شوند که در پس از فراغت از تحصیل می توانند با اشتغال به کار ، کسب روزی حلال نمایند.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA