نظام واحد آموزشی بین المللی برای مدارس خارج از کشور تدوین می‌شود

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، غلامرضا کریمی رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور در نشست وزیر آموزش و پرورش با کارکنان این مرکز، اظهار کرد: پس از گذشت 40 سال از انقلاب، هنوز نظام واحد آموزشی بین المللی برای آموزش مدارس خارج از کشور نداریم و این در حالی است که اکثر کشورهای دنیا و منطقه مانند ترکیه و عربستان دارای نظام آموزشی بین‌المللی هستند.

وی با بیان اینکه تعاملات با سازمان‌های بین‌المللی یک ضرورت است، افزود: تلاش می‌کنیم ضمن حرفه‌ای ساختن مرکز امور بین الملل، مطالبات مدارس را نیز پاسخگو  باشیم و همچنین به دنبال تدوین نظام واحد آموزشی بین‌المللی برای مدارس خارج از کشور هستیم.

کریمی با اشاره به برگزاری آزمون اعزام معلمان به مدارس ایرانی خارج از کشور، گفت: با وجود همه تلاش‌ها برای استانداردسازی جذب معلمان مورد نیاز، همچنان  شاهد اعتراضاتی هستیم که البته این طبیعی است، زیرا حداکثر 970 نفر می‌توانیم جذب کنیم در صورتی که بیش از 17 هزار و300 نفر شرکت کننده داشتیم.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین‌الملل، موضوع اتباع خارجی را یکی از مسائل بسیار مهم عرصه بین‌المللی دانست که باید به آن پرداخته شود و ادامه داد: جذب کودکان لازم التعلیم و ارائه آموزش‌های فراگیر از نقاط مثبت جمهوری اسلامی در موضوع اتباع خارجی در عرصه بین المللی است.

در این دیدار تعدادی از کارکنان مرکز بین‌الملل، مسائل و مشکلات حوزه خود را بیان کردند.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA