پیشگامی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در تولید زیرنظام های سند تحول

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دکتر حیدر تورانی صبح امروز در دیدار با جمعی از فرهنگیان خارجی با اشاره به سند تحول بنیادین و برنامه درسی ملی به عنوان نقشه راه تدوین کتاب های درسی افزود: زیر نظام برنامه درسی ملی، زیر نظام پژوهش و ارزشیابی، زیرنظام تامین منابع مالی، زیر نظام مدیریت و راهبری تربیتی و زیر نظام فضا و تجهیزات و فناوری ، زیر نظام تربیت معلم و تامین منابع انسانی، که زیر نظام برنامه درسی ملی به عنوان اولین زیر نظام سند تحول، تدوین و تصویب شد و به عنوان نقشه راه مبنای تالیف کتاب های درسی قرار گرفت و در این راستا سازمان پژوهش پیشگام بوده است.

وی افزود: این اسناد به زبان های انگلیسی و عربی نیز ترجمه شده و درسایت سازمان پژوهش به نشانی  OERP.IR بارگذاری شده است. تدوین سند تحول بر مجموعه از مطالعات نظری که قریب 600 نفر از صاحب نظران و پژوهشگران در آن نقش آفرینی کردند استوار بوده که تحت عنوان «مبانی نظری سند تحول بنیادین»  منتشر شده و به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده است.

 دکتر تورانی تصریح کرد: این مبانی و سند تحول به عنوان فونداسیون می تواند در اقصی نقاط جهان، برای آنانکه دغدغه تعلیم و تربیت اسلامی را دارند به عنوان نقشه راه مورد استفاده قرار گرفته و هر کشوری بنابر مقتضیات فرهنگی و جغرافیایی خود بر این اساس تولید محتوا نماید.

دکتر تورانی در خاتمه ضمن اعلام آمادگی مجموعه سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به منظور هم فکری، تبادل نظر و همکاری های علمی پژوهشی با کشورهای مختلف، افزود: جامعه المصطفی العالمیه می تواند به مثابه پل ارتباطی مستحکم و قابل اعتماد بین ما و شما ایفای نقش نماید.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA