شفاف سازی، لازمه پویایی سازمان است

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، دکتر حیدر تورانی در نشست مشترک اعضای هیات علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش که صبح امروز(سه شنبه 16 مردادماه 97) در سالن جلسات پژوهشگاه برگزار شد، شفاف سازی را لازمه پویایی سازمان دانست.

با رویکرد جدید هیچ بهانه ای برای کم کاری وجود ندارد

سرپرست سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی ضمن ابراز خوشنودی از برگزاری چنین جلساتی که موجب همدلی و هم افزایی می شود افزود:، در بدو ورودم با شناختی که از پژوهشگاه و نیازهای آن داشتم، اختیارات کامل را به دکتر کریمی به دو دلیل تفویض کردم. دلیل اول آن که دکتر کریمی شخصیتی توانمند، با تجربه و مورد اعتماد بودند. دلیل دوم این که تفویض اختیار موجب تسهیل و تسریع در امور خواهد شد و بوروکراسی رایج را کاهش می دهد.  زیرا دیگر دغدغه امور پشتیبانی و خدماتی را ندارد و ذهنش درگیر مسائل جزئی و ساده نمی شود. دکتر کریمی خود مستقیما با معاون توسعه و پشتیبانی مسائل پژوهشگاه و طرح های پژوهشی را به سامان می رسانند. البته تفویض اختیار به معنای سلب مسئولیت از اینجانب نخواهد بود.

وی با تاکید بر ضرورت رخ نمایی مجدد پژوهشگاه افزود: باید حرکتی نو آغاز شود و پژوهشگاه جایگاه علمی خود را بازیابد و خودش را در صحنه آموزش و پرورش به عنوان مجموعه ای اندیشه ورز و صاحب فکر نشان دهد. با رویکرد جدید هیچ بهانه ای برای کم کاری وجود ندارد. دوستان تلاش کنند، با کار بیشتر و بهتر خود را نشان دهند، زیرا مشخص نیست این شرایط تا چه زمانی ادامه یابد. ما نیز از هرگونه حمایت و پشتیبانی دریغ نخواهیم کرد. البته برخی امور اداری و بوروکراسی ممکن است موانعی از جمله تعویق در پرداخت را ایجاد کند که می توان با برنامه ریزی مناسب از آن عبور کرد. در کل می توان گفت در چند ماه اخیر پژوهشگاه در یک بستر روان قرار گرفته و کارها سرعت بیشتری یافته است.

دکتر تورانی با اشاره به گذشت 5 ماه از عمر مدیریتی خود در سازمان پژوهش، اضافه کرد: شهریورماه که دومین ضیافت همدلی برگزار می شود گزارش اقدامات انجام شده 6 ماهه ای را ارائه خواهم کرد.

وی برگزاری جلسات نقد و بررسی عملکرد مدیران را گامی در جهت پویایی سازمانی دانست و اضافه کرد: من شخصا از به چالش کشیده شدن خود ابایی ندارم و سایر مدیران نیز بهتر است برای مواجهه با چنین موقعیت هایی خودشان را آماده کننده و اگر ضعفی مشاهده می کنند، نسبت به رفع آن اقدام نمایند. شفاف سازی کنید. سازمانی که شفاف عمل می کند، نگرانی ندارد. اقتدار سازمان در گرو شفافیت عمل آن است.

یکی از اقدامات من این بوده که کاری کنم تا هریک از کارکنان وظیفه خود را با علاقه و انگیزه انجام دهد. در واقع نوعی روغنکاری و روان سازی صورت پذیرفته است.

امتیازی داده نشده

ارسال نظر

Image CAPTCHA