آموزش زبان فارسی به افراد غیرایرانی در مدارس خارج از کشور

غلام‌رضا کریمی در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا با توجه به تأکید مقام معظم رهبری برای آموزش زبان فارسی در مدارس خارج از کشور، گفت: فارسی زبان اصلی در مدارس خارج از کشور است؛ به‌گونه‌ای که در حال حاضر تمامی دانش‌آموزان این مدارس به زبان فارسی مسلط هستند.

وی با بیان اینکه آموزش زبان فارسی در خارج از کشور بر عهده بنیاد سعدی است، افزود: البته اجرای برنامه آموزش زبان فارسی در مدارس ایرانی برعهده مسئولان مدرسه است.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: علاوه بر این، مدارس ایرانی در خارج از کشور با بنیاد سعدی همکاری مشترکی را آغاز کرده‌اند تا افراد علاقه‌مند بتوانند در ساعات بعداز ظهر و روزهای تعطیل زبان فارسی بیاموزند.

کریمی تصریح کرد: در برخی کشورها تأمین نیروی انسانی و فضای آموزشی برعهده مدارس است و بنیاد سعدی مدیریت آموزش را بر عهده می‌گیرد؛ اما در برخی کشورها صرفاً تأمین نیروی انسانی با مدارس است.

وی با تأکید براینکه آموزش زبان فارسی و ترویج آن از اولویت‌های مدارس خارج از کشور است، افزود: حتی افراد غیر ایرانی که در مدارس خارج از کشور ایران تحصیل نمی‌کنند، می‌توانند در کلاس‌های آموزشی که با مشارکت بنیاد سعدی برگزار می‌شود، شرکت کنند.

2
امتیاز: 2 (1 رای)

ارسال نظر

Image CAPTCHA